NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nová kniha rodinného centra představuje svaté páry moderní doby

By Publikováno 18. 9. 2017 24 září, 2019 Aktuality

Medailony 110 svatých manželů a kandidátů svatosti od roku 1950 po současnost, z celého světa a ze všech sociálních vrstev, představuje nová kniha, kterou vydává Centrum pro rodinný život spolu s časopisem Rodinný život. Publikaci o 364 stranách, nazvanou „Manželství – cesta ke svatosti (Svatí manželé 20. století)“, sestavila Jitka Krausová, OV.

Znáte svatého manžela, manželku, matku či otce rodiny a ještě z naší doby, s našimi starostmi? Ano, existují. V knize se představuje 110 svatých manželů a kandidátů svatosti s datem úmrtí od roku 1950. Jsou z celého světa a ze všech sociálních vrstev od rolníků po světové vědce.

26 manželských párů jde cestou svatosti na oltář společně a většina manželství může být vzorem. Život ale není nikdy bez kříže. Obtíže zažívali všichni manželé a v některých manželstvích byl křížem jeden z manželů druhému. I takoví jsou zde.

Menší část medailonů je uveřejňována už několik let v časopise Rodinný život, vydávaném Centrem pro rodinný život v Olomouci. U každého z medailonů jsou připojeny otázky k rozjímání.

Možnosti, jak lze knihu zakoupit, jsou uvedeny zde.

MUDr. Jitka Krausová OV (* 1952), lékařka psychiatrička, pastorační asistentka Arcibiskupství olomouckého. Působí jako poradce, přednáší, dává duchovní obnovy. Je zasvěcená panna olomoucké arcidiecéze. V roce 2016 vydala Příběhy moudrosti. Pomoc na cestě k sebepoznání a k růstu.