NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Studenti AG vedli křížové cesty školou i městem

By Publikováno 12. 4. 2017 24 září, 2019 Aktuality

V závěru postní doby se v rozmezí jednoho týdne uskutečnily v Kroměříži dvě netradiční křížové cesty. První z nich každoročně organizují zaměstnanci a studenti Arcibiskupského gymnázia (AG) a jednotlivá zastavení jsou rozmístěna po celé budově školy a domova mládeže. Na společnou modlitbu křížové cesty ulicemi města se pak v pondělí 10. dubna 2017 vydalo více než 200 studentů a farníků obou kroměřížských farností.

Témata k modlitbě a zamyšlení při křížové cestě v budově školy si připravili pedagogové, vychovatelé, biřmovanci, ministranti a zástupci studentského parlamentu. Zcela potemnělou školu rozzářilo světlo 150 svící účastníků, kteří následovali velký dřevěný kříž. V jeho nesení se střídali studenti a zaměstnanci školy. Společná modlitba vyvrcholila slavením mše svaté ve školní kapli Panny Marie.

Společnou modlitbu křížové cesty ulicemi města Kroměříže zahájilo slavení mše svaté v kostele sv. Jana Křtitele. Průvod se poté vydal do ulic města. Jednotlivá zastavení ztvárňovali studenti Arcibiskupského gymnázia prostřednictvím živých obrazů doprovázených duchovním textem a podněty pro rozjímání. V nesení velkého dřevěného kříže se střídali kněží, studenti, farníci i řeholní sestry. Mezi jednotlivými zastaveními zněly duchovní písně pod vedením scholy AG proložené modlitbou růžence a Korunky k Božímu milosrdenství. Průvod došel až na nedalekou Barbořinu, kde výjevem posledního zastavení byla modlitba křížové cesty ukončena.

(ag)

Fotogalerie (foto Iva Bekárková)

Všechny snímky si lze prohlédnout na tomto místě.