NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupská restaurace U Kristýna nabízí pizzu a těstoviny i pro celiaky

By Publikováno 20. 1. 2017 7 června, 2022 Aktuality

Středomořskou kuchyni postavenou na kvalitních surovinách nabízí od poloviny ledna 2017 strávníkům v centru Olomouce restaurace U Kristýna, kterou ve Wurmově ulici otevřelo olomoucké arcibiskupství.

Restaurace a pizzerie, jejíž název odkazuje k jednomu z patronů arcidiecéze, sídlí v těsném sousedství arcibiskupské kurie a návštěvníkům nabízí zhruba 60 míst. K dispozici je také konferenční místnost pro 40 lidí a v letních měsících se počítá i s venkovním posezením ve dvorním traktu.

Soustředit se chce především na italskou kuchyni. „Základem je pizza a některé druhy těstovin, které vyrábíme převážně ze surovin dovezených z Itálie. Některé suroviny samozřejmě nakupujeme také od místních dodavatelů,“ říká sekretář olomouckého arcibiskupa P. Petr Gatnar.

„Spolupracujeme s italskou školou N.I.P. food, která nám pomáhá s dodržením kvality italské kuchyně. Za důležitou považujeme i nabídku jídel pro lidi, kteří trpí celiakií, a časem bychom rádi nabízeli také veganské pokrmy,“ doplňuje. V restauraci nechybí ani víno z arcibiskupských sklepů v Kroměříži a kvalitní káva z pražírny CaféGape.

Podle P. Gatnara jde o další možnost, jak chce arcibiskupství hledat příjmy k financování své činnosti. Zároveň tak hodlá obyvatelům i návštěvníkům města zprostředkovat kvalitní jídlo a poskytovat zájemcům pracovní místa.