NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupské gymnázium slavilo výročí obnovení s kardinálem Miloslavem Vlkem

By Publikováno 12. 12. 2016 24 září, 2019 Aktuality

Ve čtvrtek 8. prosince 2016, o slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie, slavilo Arcibiskupské gymnázium Kroměříž v místním kostele Panny Marie poutní mši svatou, kterou celebroval kardinál Miloslav Vlk. Slavnostní bohoslužby se také účastnili zástupci partnerských škol ze zahraničí.

Kardinál Vlk na začátku mše svaté vyjádřil vděčnost a pocity radosti z přítomnosti takového množství mladých lidí a připomněl, že obdarováváme navzájem jeden druhého. Zmínil, že mladí lidé jsou povzbuzením pro něho a on se snaží svou přítomností a svými slovy probudit touhu v srdci přítomných po radosti ze života s Kristem. Poutní liturgii doprovodil svým zpěvem sbor AVE. Po mši svaté se kardinál Vlk v aule školy setkal se studenty 3. ročníku a odpovídal na jejich dotazy.

Programu oslav se účastnili také zahraniční hosté z Německa z Egbertova gymnázia v Münsterschwarzachu, z družební školy z polského města Piekary Śląskie a ze slovenského gymnázia sv. Andreja v Ružomberku.

Slavnostní den uzavřel koncert školního sboru AVE pod vedením Michaela Korbičky v kostele sv. Mořice. V úvodu pozdravil všechny přítomné ředitel školy Jan Košárek, za zřizovatele Arcibiskupského gymnázia promluvil generální vikář olomoucké arcidiecéze Mons. Josef Nuzík a v závěru vystoupil zástupce Města Kroměříž místostarosta Pavel Motyčka.

Děkujeme Bohu za 25 let existence školy, která během tohoto období přispěla k výchově, vzdělání a duchovní formaci velkého množství mladých lidí a zároveň prosíme o požehnání do dalších let.

Fotografie ze setkání jsou k dispozici na tomto místě.

(ag)