NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Talent Olomouckého kraje je z Cyrilometodějského gymnázia

By Publikováno 20. 10. 2016 24 května, 2022 Aktuality

Žáci a studenti, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských či celostátních soutěžích a olympiádách, se v úterý 18. října 2016 dočkali ocenění od olomouckého hejtmanství v rámci slavnostního vyhlášení dvanáctého ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje. Ocenění si odneslo také Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově.

Již tradičně soutěž probíhala v oboru humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním, a to ve dvou věkových kategoriích. Nejúspěšnější studenti v každém z vyjmenovaných oborů převzali z rukou náměstka hejtmana diplomy a finanční odměnu.

Cyrilometodějské gymnázium, základní škola a mateřská škola v Prostějově nominovala nadané a úspěšné studenty v oboru přírodovědném a technickém. Druhé místo ve své věkové kategorii získal student kvinty Jakub Szymsza za úspěchy v krajském i celostátním kole soutěže v programování a soutěže Bobřík informatiky.

Spolu se studenty byly oceněny také úspěšné školy, jejichž svěřenci dosáhli nejkvalitnějších umístění. Velmi si vážíme toho, že letos je mezi nimi i naše gymnázium. Dalšími oceněnými školami olomouckého kraje jsou ještě Gymnázium Jakuba Škody v Přerově, Obchodní akademie a Jazyková škola Přerov a gymnázia ve Šternberku, Šumperku a Olomouci-Hejčíně.

Jitka Hubáčková, CMG