NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Zemřel olomoucký kanovník P. Gustav Riedl

By Publikováno 1. 7. 2016 24 září, 2019 Aktuality

Ve věku nedožitých 94 let zemřel ve čtvrtek 30. června 2016 v Kroměříži P. Gustav Riedl, emeritní kanovník Metropolitní kapituly u sv. Václava v Olomouci. Rozloučení se zesnulým se uskuteční v pátek 8. července od 15.00 hodin při mši svaté v bazilice Panny Marie na Svatém Kopečku a v sobotu 9. července od 10.00 hodin ve farním kostele sv. Mikuláše v Šumvaldu. Poté bude jeho tělo uloženo do rodinného hrobu na místním hřbitově.

P. Gustav Riedl se narodil 16. července 1922 v Šumvaldu nedaleko Uničova. Na kněze byl vysvěcen 5. července 1949 v Olomouci.

Působil jako kaplan v Kopřivnici, dále v Trnávce a Větřkovicích, dva roky strávil u PTP. Potom působil ve farnostech Místek a Potštát, 18 let na Svatém Kopečku u Olomouce a aktivní službu završil ve farnosti Olomouc-Hodolany, odkud spravoval i farnost Olomouc-Chválkovice.

V roce 2002 odešel do důchodu. V témž roce byl jmenován kanovníkem Metropolitní kapituly u sv. Václava v Olomouci. Poslední léta strávil v klášteře Kongregace milosrdných sester sv. Kříže v Kroměříži.

Parte zesnulého je k dispozici na tomto místě.

 

https://escortstars.ch