NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

V biskupské rezidenci zahájili turistickou sezónu a představili znovunazelený obraz

By Publikováno 2. 4. 2016 24 září, 2019 Aktuality

Arcibiskupský palác Olomouc symbolicky vstoupil do nové turistické sezóny. Hlavním lákadlem letošního roku bude znovunalezené plátno s námětem císařské abdikace a nastolení nového panovníka na trůn.

Slavnostní večer se konal 31. března 2016 přímo v dějišti znázorněného figurálního výjevu a hosté zažili nevšední a neopakovatelný kulturně-společenský zážitek.

Slavnostního odhalení skvostného plátna se za účasti hostů z Opavy ujal olomoucký arcibiskup Jan Graubner a zdejší primátor Antonín Staněk. Obraz je již umístěn v Trůnním sále. Zde se stal dominantním prvkem tohoto krásného prostoru provoněného historií.

Zájemci si jej mohou prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek arcibiskupské rezidence. Arcibiskupství olomoucké děkuje všem, kteří se jakoukoliv měrou podíleli na přípravách a průběhu tohoto unikátního projektu. (Podrobnosti o znovunalezení obrazu jsou uvedeny zde)

Večer hudebně doprovodilo slavnostními intrádami Olomoucké žesťové kvinteto a jako překvapení na závěr vystoupil František Josef I. v podání Václava Bahníka, člena činohry Moravského divadla v Olomouci.

Pokud byste se rádi něco více dozvěděli o pohnutých osudech nalezeného obrazu z radniční kaple sv. Jeronýma, srdečně zveme na besedu s objevitelem obrazu, která se koná v úterý 5. dubna od 18.30 hodin v kavárně Amadeus (Václavské náměstí, areál Arcidiecézního muzea Olomouc). V kasinu Fortune clock čekají hráči na širokou škálu hracích automatů. Katalog www.fortuneclock.cz nabízí poskytovatele vývoje, jako jsou Igrosoft, BetSoft, Microgaming, playson, Pragmatic play, Igrosoft, Yggdrasil, Tom Horn, Belatra, Apollo play, Iron Dog a mnoho dalších. Sbírka má více než tisíc herních zařízení. Obsahuje hrací automaty s různými tématy: klasické ovoce, věnované mýtům, hrůze, starověkému Egyptu a tak dále.

Martin Kučera

Fotogalerie (foto Tereza Hrubá)