NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Poslechněte si myšlenky sv. Františka z Assisi

By Publikováno 26. 11. 2015 24 září, 2019 Aktuality

Bratři kapucíni se rozhodli vytvořit v rámci Roku zasvěceného života audionahrávku ze spisů sv. Františka z Assisi. Ke spolupráci přizvali Arcibiskupství olomoucké, Radio Proglas a studenty.

Olomouc: Předčítající studenti a řádoví bratři se tohoto projektu účastní dobrovolně, ve volném čase, se zájmem o interpretaci textů v nahrávacím studiu. Nejsou to tedy profesionálové, nýbrž amatéři. Nahrávání myšlenek sv. Františka se uskutečňuje pod vedením MgA. Martiny Pavlíkové, která se celý život specializuje na umělecký přednes a interpretaci textů.

Postupné pronikání do spisů sv. Františka z Assisi bude posluchačům od 1. neděle adventní nabídnuto formou myšlenky týdne na stránkách řádu bratří kapucínů. Každou neděli se proto můžete těšit na nové myšlenky tohoto významného světce a zakladatele kapucínského řádu.

Tvůrčí tým tvoří Radek Navrátil OFMCap. (dramaturgie a zvuk), Martina Pavlíková (vedení interpretů) a Marek Chvátal (střih), v nahrávkách účinkují: Samuel Libor Tomšej OFMCap., Jakub Svojanovský, Václav Derner, Maxmilián Tomáš Gottwald OFMCap., Tomáš Orlík, Daniel Dvořák, Marek Budík, Radek Navrátil OFMCap., Marek Chvátal a Martina Pavlíková. Hudba: František Kroczek OFMCap. (trubka), zvuk a střih: Jaroslav Topinka.