NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Kniha biskupa Hrdličky ‚Mezi setbou a sklizní‘ vychází v dotisku

By Publikováno 2. 4. 2015 24 září, 2019 Aktuality

Po rozebrání prvního vydání vychází v nakladatelství Refugium dotisk knihy „Mezi setbou a sklizní“, kterou sestavil olomoucký světící biskup Josef Hrdlička. Kniha s podtitulem „Slovesné umění a krásná literatura v rodinné katechezi“ obsahuje příběhy ze světové i národní literatury duchovního zaměření.

Olomouc: „Kniha Mezi setbou a sklizní je pozdravem do rodin, kde se mezi rodiči a dětmi v prostředí důvěry, lásky a vzájemného sdílení předávají charakterové podněty umožňující rozlišovat mezi dobrem a zlem, objevovat krásu v obyčejných věcech, rozvíjet tvořivou představivost a vstupovat do dialogu s tím, kdo nás lidi jako první oslovil, nazval svými dětmi a vyznal nám lásku. I slovesné umění a krásná literatura dokážou v lidském srdci probouzet ozvěny tohoto Božího volání,“ píše se v anotaci na stránkách nakladatelství.

Publikace, pro niž texty ze světové a české literatury vybral a uspořádal Josef Hrdlička, je určena farním knihovnám a díky reprezentativnímu výtvarnému provedení může být také vhodným darem rodinám a posloužit jak vzdělávání ve všech generacích, tak k příjemným chvílím při rodinné četbě. Zakoupit ji lze v knihkupectvích nebo přímo na webových stránkách nakladatelství Refugium.