NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pamětníci budou vzpomínat na P. Šuránka

By Publikováno 1. 3. 2015 24 září, 2019 Aktuality

Setkat se s žáky, pamětníky a ctiteli P. Antonína Šuránka, kandidáta na blahořečení, mohou všichni, kdo v neděli 8. března 2015 přijedou do Ostrožské Lhoty. Setkání nazvaného „Svědectví víry“ se zúčastní také olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Ostrožská Lhota: Akce pořádaná Maticí svatoantonínskou a místní farností začne ve 14.00 hodin modlitbou křížové cesty v kostele a krátkou modlitbou u Šuránkova hrobu a od 14.40 hodin bude pokračovat v pastoračním domě besedou s hosty.

Služebník Boží P. Antonín Šuránek (1902–1982) je jedním z kandidátů na blahořečení v olomoucké arcidiecézi. „Snad žádný z nás se osobně neznal s člověkem, který byl později prohlášen za svatého. Jsou nám vzdálení nejen dobou, ve které žili, ale i místy, kde se pohybovali,“ říkají pořadatelé a dodávají: „P. Šuránek žil v docela nedávně době, bydlel a pohyboval se v místech, která nám jsou známá. Stále mezi námi žijí ti, kdo se s ním osobně setkali. Dejme jim prostor, ať nám jeho život, dílo a odkaz do dnešních dnů přiblíží.“

(gra)