NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

V Uherském Brodě se uskuteční ekumenická bohoslužba za oběti střelby

By Publikováno 28. 2. 2015 24 září, 2019 Aktuality

Křesťanské církve v Uherském Brodě pořádají dne 3. března 2015 pietní ekumenickou bohoslužbu za oběti tragické střelby. V úterý 24. února zde třiašedesátiletý muž zastřelil osm lidí a následně obrátil zbraň proti sobě.

Uherský Brod: Modlitební setkání se uskuteční v úterý 3. března od 18.30 hodin ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie.

„Na všechny pozůstalé pamatujeme v modlitbách a prosíme za spásu všech obětí,“ uvádí římskokatolická farnost na svém webu. Bohoslužby se zúčastní také např. farářka Církve československé husitské Iva Pospíšilová.

„Je velmi těžké hledat nějaké jednoduché rady pro takovou situaci,“ uvedl ve vysílání Radiožurnálu uherskobrodský katolický farář Josef Pelc. O pocitech příbuzných obětí dodal: „Překlenout takovou tragickou událost trvá určitou chvíli a jsem přesvědčen, že je důležité hledat cestu odpuštění. Jinak člověk nenávist stejně vleče s sebou dál. Ale jsem si dobře vědom, že je to proces, že to není na povel.“

K úterní tragédii se vyjádřil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Ve svém prohlášení, jehož plné znění je dostupné na tomto místě, vyjádřil zármutek nad ztrátami na životech, ujistil pozůstalé o svých modlitbách a také se zamyslel nad medializací podobných tragických událostí.

S využitím zprávy Tiskového střediska ČBK