NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Postní dobu zahájili na AG ve spojení s pronásledovanými křesťany

By Publikováno 20. 2. 2015 24 září, 2019 Aktuality

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži vstoupilo do postní doby společnou mší svatou, kterou na Popeleční středu 18. února 2015 celebroval v kroměřížském kostele Panny Marie školní kaplan P. Martin Sekanina a postní liturgii doprovodil svým zpěvem školní sbor AVE pod vedením Jakuba Macka.

Kroměříž: Ve své promluvě zaměřené na utrpení pronásledovaných křesťanů nabídl P. Martin studentům i zaměstnancům školy sedm podnětů pro hlubší prožívání postní doby. „Buďme hrdí na svou víru – někteří lidé za tuto víru pokládají svůj život a my se za ni někdy stydíme!“ uvedl P. Martin Sekanina v úvodu.

Další podněty směřovaly k častějšímu slavení svátosti smíření, urovnání vztahů s našimi bližními, vyhýbání se pomluvám a nactiutrhání, k ochotě, po vzoru pronásledovaných křesťanů, kteří opouštějí své domovy, vzdávají se svého majetku, vzdát se různých lákadel a zábavy. Zmínil důležitost modlitby a také konkrétní pomoci ve formě postní almužny.

V závěru vyzval všechny přítomné k modlitbě za pronásledované křesťany a k prožívání postní doby v tomto duchu. Arcibiskupské gymnázium se zapojilo do celosvětového modlitebního řetězce Světlo pro Irák. Studenti mohou dát veřejně najevo svou účast v této modlitební aktivitě nošením placky s arabským písmenem „N“, kterým jsou označovány v pronásledovaných zemích domy křesťanů po vyhnání z jejich příbytků.

(ag)