NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Obyvatelé azylových domů navštíví na Štědrý den Arcibiskupský palác

By Publikováno 22. 12. 2014 24 září, 2019 Aktuality

Ne každý má to štěstí, aby mohl prožít Vánoce v kruhu svých blízkých. Lidem, kteří nemají nejen rodinu, ale ani domov nelze tyto věci nahradit. Díky pracovníkům Charity Olomouc však nemusí tyto sváteční chvíle prožít o samotě. Středisko Samaritán, jako každý rok, myslí na velký počet lidí v nouzi a bez domova v Olomouci a nabízí jim zpestření během vánočních svátků.

Olomouc: Na Štědrý den od 12.00 do 16.00 hodin budou postupně přicházet na společnou brzkou štědrovečerní večeři lidé do Nízkoprahového denního centra. Společné setkání bude vždy zahájeno krátkou modlitbou s vánočním zamyšlením. Servírovat se bude řízek s bramborovým salátem. Každý příchozí obdrží malý dárek – balíček potravin, osobních potřeb a vánočku. „Díky velkorysým dárcům si hosté pochutnají i na cukroví. Letos nás podpořili účastníci benefiční akce Noc venku, kteří svými příspěvky v podobě potravin rozšířili sortiment dárků,“ dodává Ludmila Gottwaldová, ředitelka Charity Olomouc.

24. prosince ve 13.00 hodin budou mít klienti azylových domů příležitost setkat se s panem arcibiskupem Janem Graubnerem, jenž se každoročně se těchto setkání účastní. „Letošní setkání se skupinou lidí bez domova začne jejich přijetím v! biskupské rezidenci, prohlídkou paláce a teprve potom půjdeme spolu na polévku. Za důležitější než jídlo totiž na Štědrý den považuji atmosféru domova a osobní setkání. To naše setkání jistě plně nenahradí jejich scházející rodinu a domov, ale nabídne aspoň malou náhradu,“ říká arcibiskup Jan Graubner.

Na realizaci se podílí již řadu let také P. Bohumír Vitásek, prezident Arcidiecézní charity Olomouc, neobešla by se ani bez řady dobrovolníků.

Zdroj: Charita Olomouc