NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Noc kostelů přitahuje stále více lidí

By Publikováno 24. 5. 2014 24 září, 2019 Aktuality

Nezvykle teplé počasí a oproti loňskému roku vyšší počet otevřených objektů způsobil, že během Noci kostelů, která se nejen v naší zemi uskutečnila včera (23. května 2014), napočítali pořadatelé na území olomoucké arcidiecéze celkem 76 305 vstupů, o pět tisíc více než v loňském roce.

Olomouc: Na celém území arcidiecéze, která pokrývá větší část Olomouckého kraje, celý Zlínský kraj a části okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vyškov a Hodonín, mohli letos zájemci navštívit celkem 225 kostelů, kaplí a modliteben. Nejvíce se jich připojilo v sídelním městě arcidiecéze, v Olomouci – celkem 25, po ní pak následovala Kroměříž (14), Prostějov (9) a Zlín (8). Zahanbit se ale nenechala ani některá menší města – po čtyřech objektech zpřístupnili návštěvníkům například ve Vizovicích, Šternberku či Litovli.

Ačkoliv program na některých místech začínal už dříve, symbolické zahájení letošní Noci kostelů v arcidiecézi se uskutečnilo od 18.00 hodin v olomoucké katedrále sv. Václava. Vedl ho arcibiskup Jan Graubner a události byli přítomni zástupci zúčastněných církví (těch se na území arcidiecéze zapojilo celkem devět), dále náměstci hejtmana Olomouckého kraje a náměstek primátora města Olomouce.

(gra)