NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Apoštolové Slovanů či Evangelium podle Matouše v rámci Paschalia olomucensia

By Publikováno 2. 5. 2014 24 září, 2019 Aktuality

Z filmu Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů. Zdroj: Petarda ProductionV rámci druhého ročníku Paschalia olomucensia proběhlo také promítání filmů v kině Metropol. Ty byly celkem dva – Evangelium podle Matouše a Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů.

Olomouc: Velkofilm Evangelium podle Matouše byl oceněný cenou Emmy. Film se natáčel na území Tunisu, Maroka a Jižní Afriky. Vyznačuje se velmi zajímavým hereckým obsazením, historicky přesnými kostýmy a vynikající režií. Hrají: Richard Kiley, Bruce Marchiano, Matthew Roberts, Gerrit Schoonhoven, Joanna Weinberg a další.

Z filmu Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů. Zdroj: Petarda ProductionFilm Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů vznikl u příležitosti loňského 1150. výročí příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu. Příběh z 9. století ve strhujících obrazech líčí počátky šíření křesťanství na Velké Moravě a v našich zemích. Hlavními postavami filmu jsou věrozvěsti Konstantin (později známý jako Cyril) a jeho bratr Metoděj, kteří byli prohlášeni za svaté a jsou označováni jako Apoštolové Slovanů. Hrají: Roman Zach, Ondřej Novák, Josef Abrhám, Milan Bahúl a další. Oficiální trailer filmu je ke zhlédnutí na tomto místě.

Zdroj: Petarda Production