NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vernisáž o nemoci motýlích křídel zahájila druhý ročník Paschalia olomucensia

By Publikováno 4. 4. 2014 24 září, 2019 Aktuality

Foto Petarda ProductionV pátek 4. dubna 2014 byla v křížové chodbě kostela sv. Michala na Žerotínově náměstí v Olomouci slavnostně zahájena charitativní výstava velkoformátových fotografií Lucie Robinson. Je součástí osvětové kampaně „12 plus 12“, kterou organizuje sdružení DEBRA ČR. To jako jediné v ČR podporuje lidi s vzácným vrozeným onemocněním Epidermolysis bullou, tzv. nemoc motýlích křídel. Patronkou sdružení DebRA ČR je herečka Jitka Čvančarová, která se zúčastnila i olomoucké vernisáže společně s dalšími významnými hosty.

Olomouc: Tématem fotografií je sounáležitost a blízkost, kterou známá fotografka Lucie Robinson ztvárnila s předními osobnostmi našeho veřejného života. K těm patří například Tomáš Klus, Jiří Bartoška, Lejla Abbasová, David Koller, Aňa Geislerová nebo Dan Bárta. Cílem charitativní výstavy fotografií je seznámit veřejnost s pocity a nelehkým životem pacientů s nemocí motýlích křídel. Výstava je v Křížové chodbě kostela sv. Michala otevřená každý den do 17 hodin až do 30. dubna.

Foto Petarda ProductionZakoupením kalendáře nebo poznámkového bloku můžete podpořit přímo aktivity sdružení DebRA ČR. Veškerá činnost, kterou DebRA ČR vykonává, je realizována pro podporu a pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Kalendáře a poznámkové bloky máte možnost zakoupit od příštího týdne v:

– Informačním centru Olomouc, Horní náměstí (podloubí radnice), tel.: 585 513 385

– Café Seneca, Galerie Šantovka, Polská 1, 1. patro, www.cafe-seneca.cz

Paschalia olomucensia oživuje kulturu nejen v samotném městě, ale i v celém Olomouckém kraji. Díky některým projektům ho navíc spojuje s dalšími významnými evropskými metropolemi. Projekt navazuje na historické a kulturní tradice našeho regionu, rozvíjí je a přispívá tak k historické kontinuitě a propojení se současností. Bližší informace na www.paschaliaolomucensia.cz.

Zdroj: Petarda Production