NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcidiecézní charita Olomouc pokračuje ve sbírkách i odesílání pomoci

By Publikováno 6. 6. 2013 24 září, 2019 Aktuality

Olomoucká arcidiecézní charita připravuje další zásilky vysoušečů, čerpadel a úklidového materiálu. Ty spolu s dvěma týmy již zítra, v pátek 7. června 2013, vyrazí do postižených oblastí. V sídle ACHO v Olomouci na Křížkovského 6 pokračuje finanční a materiálová sbírka. Charita děkuje všem, kteří pomoc podpořili a prosí o podporu další dárce, kterým není osud lidí postižených povodněmi lhostejný.

Olomouc: „V pátek v poledne vyjede náklad s vysoušeči, čerpadly bahna a dezinfekčními prostředky do Diecézní charity Litoměřice, kde budou dále distribuovány do oblastí, kde působí tato diecézní charita,“ řekla Veronika Mechová, která povodňovou pomoc na ACHO koordinuje.

Celkem dvacet vysoušečů, které poskytla Diecézní charita ostravsko-opavská, bude převezeno do Diecézní charity Hradec Králové, která pomáhá v obci Rudník poblíž Vrchlabí. Ta byla vyplavena hned v neděli 2. června.

Do Putimi a Bechyně zároveň odjedou dva týmy pracovníků, které vyslaly Charity Olomouc a Uherský Brod. Čtyřčlenné týmy pracovníků budou v těchto oblastech provádět sociální šetření.

Nadále na ACHO (Olomouc, Křížkovského 6) probíhá finanční sbírka. Hotově do ní lidé přispěli již 19 tisíc korun. „Nejprve se zdálo, že na výzvu veřejnost nereaguje, ale během včerejška se výnos sbírky dosti zvýšil,“ komentovala ekonomka ACHO Pavla Jančíková.

Podobně to patrně bude také s materiální sbírkou. Počet dárců, kteří přinesli čisticí prostředky, rukavice a hygienické potřeby, je zatím spíše v řádu jednotlivců. „Věříme, že Olomoučané pomoc podpoří. Zatím jsou v postižených oblastech potřeba stále tytéž věci: čisticí a desinfekční prostředky, repelenty a spreje proti hmyzu, hygienické potřeby a lůžkoviny. Na odklízecí práce sbírá Charita také pracovní oblečení, nářadí a úklidové potřeby,“ uvedla Veronika Mechová.

Finanční sbírku lze podpořit také v sídlech většiny místních farních či oblastních charit. Otevřené je také konto: č. ú. 11998822/0800 vedené u České spořitelny, variabilní symbol 906. Stejně je možné sbírku podpořit odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS CHARITAPOMOC odeslanou na číslo 87 777. (Cena jedné DMS je 30 Kč, z toho Charita ČR obdrží 27 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.)

Marek Navrátil, tiskové oddělení ACHO