NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Olomoucká arcidiecézní charita vyslala první zásilku do zasažených oblastí

By Publikováno 5. 6. 2013 24 září, 2019 Aktuality

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) vyslala dnes v ranních hodinách zásilku s materiálem do Veselí nad Lužnicí. V současné době už jsou připravovány vysoušeče pro Diecézní charitu Hradec Králové. Olomoučané mohou do sídla ACHO na Křížkovského 6 přinést materiál na odstraňování škod. Věci z této sbírky se stanou součástí dalších zásilek, které budou distribuovány na základě žádostí kolegů z diecézí zasažených povodněmi.

Olomouc: Voda v jižních Čechách klesá a místní charity jsou připraveny zasaženým lidem pomoci. Do Veselí nad Lužnicí, kde charita provozuje Dům svatého Františka a který teď poskytuje prostory pro humanitární pomoc, dnes putovaly nejen vysoušeče, ale také desinfekční prostředky a úklidový materiál z humanitárního skladu ACHO.

Dnes byla vyhlášena sbírka materiální pomoci. Arcidiecézní charita Olomouc, stejně tak jako řada místních charit v olomoucké arcidiecézi, sbírá prostředky na odstraňování škod. Potřebné jsou čisticí a desinfekční prostředky, repelenty a spreje proti hmyzu, hygienické potřeby a lůžkoviny. Na odklízecí práce sbírá charita také pracovní oblečení, nářadí a úklidové potřeby.

Charita prosí všechny, kdo chtějí přispět materiální pomocí, aby přinášeli pouze nové a plně funkční věci. Hygienické, čistící a desinfekční prostředky pokud možno neotevřené a před expirační dobou. Oblečení není v tuto chvíli žádané, a proto jej charita přijímat nebude.

V sídle Arcidiecézní charity na adrese Olomouc, Křížkovského 6, jsou také připraveni přijímat peněžní dary na pomoc lidem postiženým povodněmi.

Charita ČR vyhlásila finanční sbírku na pomoc obětem povodní:

– sbírkové konto má číslo účtu 11998822/0800 u České spořitelny, VS 906

– dárcovskou SMS s textem „DMS CHARITAPOMOC“ lze posílat na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, z toho Charita ČR obdrží 27 Kč, službu zajišťuje Fórum dárců.)

Irena Klimková, ACHO