NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Ministrantské tábory: pod stanem i v jižních Čechách

By Publikováno 2. 5. 2013 24 září, 2019 Ministranti

S nabídkou tří táborů přišla na letošní prázdniny Arcidiecézní ministrantská rada olomoucké arcidiecéze ve spolupráci s olomouckým kněžským seminářem. Na výběr je putování po jižních Čechách, stanování v táborovém středisku Archa Rajnochovice či pobyt v kněžském semináři.

Olomouc: První z nabízených táborů, „Dobrodružství se sv. Cyrilem a Metodějem“, začíná už 30. června 2013 a jedná se o dvoutýdenní pobyt ve středisku Archa v Rajnochovicích. Akci pořádá občanské sdružení Sarkander celkem ve čtyřech turnusech a první z nich, ve dnech 30. června – 13. července, je určen zejména pro ministranty, kteří v tomto školním roce ukončí 2.–8. třídu. Více informací je k dispozici na tomto místě.

Ve dnech 8.–13. července 2013 se uskuteční týden pro ministranty v olomouckém kněžském semináři. Je určen chlapcům od 11 let a zaměří se na starozákonní postavu Mojžíše. Účastníci budou moci strávit týden s mladými adepty kněžství, připraveny jsou pro ně výlety, soutěže, modlitby a bohoslužby i pobyt v přírodě. Podrobnější informace jsou k dispozici pod tímto odkazem.

Ti, kdo mají raději putovní tábory a jsou starší 10 let, pak mohou využít nabídky a podívat se do jižních Čech. Akce je plánována na dny 15.–18. července 2013 a účastníci navštíví například Štěkeň, Prachatice, Český Krumlov nebo Červenou Lhotu. Přihlášky lze odevzdávat do 7. června. Podrobnější informace jsou k dispozici zde.

(gra)