NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nabídka průvodcovské služby v olomouckých kostelích se letos rozšíří

By Publikováno 4. 3. 2013 24 září, 2019 Aktuality, Památky

Během nadcházející turistické sezóny, tedy od 25. dubna do 30. září 2013, budou turisté v Olomouci opět moci navštívit vybrané kostely a prohlédnout si je i s výkladem průvodce. Nabídka otevřených chrámů se letos rozšíří i o baziliku na Svatém Kopečku.

Olomouc: Informaci přinesl server Olomoucké novinky, který cituje mluvčí olomouckého magistrátu Janu Doleželovou. Podle ní Rada města Olomouce schválila poskytnutí příspěvku ve výši 573 tisíc korun a návštěvníci tak budou moci nahlédnout do šesti kostelů ve městě.

Oproti předchozím rokům se letos nabídka průvodcovských služeb v olomouckých kostelích rozšíří. Průvodcovské služby bude možné například využít častěji v dominikánském kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Sokolské ulici, kde v minulém roce byla tato služba pouze v pondělí, sobotu a neděli. Nyní už bude mít tento kostel stejný režim jako ostatní. Úplnou novinkou v seznamu otevřených kostelů je pro tento rok Bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku.

V roce 2012 byla návštěvníkům zpřístupněna katedrála sv. Václava s kryptou, dále kostely sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné a Neposkvrněného početí Panny Marie a rovněž dvě kaple: Sarkandrova kaple a kaple ve sloupu Nejsvětější Trojice.

Zdroj: www.olomouckenovinky.cz