NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskup Graubner k výsledku prezidentských voleb

By Publikováno 28. 1. 2013 24 září, 2019 Aktuality

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner ve svém prohlášení hodnotí výsledek první přímé volby prezidenta ČR a vyjadřuje se také k průběhu předvolební kampaně.

„Volební kampaň mě trochu zklamala, protože v televizi to vypadalo, jako kdyby se vybíral nejlepší bavič, ne hlava státu. Moderátoři se měli více zajímat o zásadní otázky, o věci, které ovlivní naši budoucnost. Snad je omlouvá, že to bylo poprvé.

Voliči jasně rozhodli a doufám, že skončilo bojování a začne spolupráce. Přidávám se ke gratulantům vítězi prvních přímých prezidentských voleb, panu Miloši Zemanovi. Přeji mu, aby dokázal být prezidentem všech, aby měl šťastnou ruku při výběru spolupracovníků a poradců, aby přispěl k pozvednutí kultury života v naší zemi a otevřel nové obzory lidské naděje, která spočívá v kvalitní výchově dětí vyrůstajících ve stabilních rodinách s jedním otcem a matkou, jimž jako společnost dlužíme úctu a vděčnost. Přeji mu odvahu úspěšně oponovat krátkodobým řešením a prosazovat hodnoty prospěšné státu i jeho občanům z dlouhodobého hlediska.“

Jan Graubner, arcibiskup olomoucký