NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Velehradě se uskuteční setkání katechetů olomoucké arcidiecéze

By Publikováno 15. 1. 2013 24 září, 2019 Aktuality

„Eucharistie a víra v živote katechety“ se stane tématem pro sedmé arcidiecézní setkání katechetů, jež se bude konat ve dnech 25.–27. ledna 2013 v prostorách Stojanova gymnázia na Velehradě. Úvodní mši svaté bude předsedat a k účastníkům promluví také světící biskup Josef Hrdlička.

Olomouc: Setkání, kterého se zúčastní katecheté z celé olomoucké arcidiecéze, začne v pátek 25. ledna mší svatou od 17.15 hodin. Předsedat jí bude biskup Hrdlička, ten také po bohoslužbě předstoupí před účastníky s přednáškou na téma „Když učedníci uviděli Pána, zaradovali se“. Páteční program uzavře adorace a večerní modlitba.

V sobotu čekají na účastníky hned čtyři přednášky. Jozef Šelinga bude hovořit o eucharistii v katechezích, jezuita P. Pavel Ambros o typech spiritualit v církvi a o životním stylu katechety, sestra Luisa Karczubová o duchovním životě a jezuita P. Michal Altrichter o modlitbě vyučujícího.

Třídenní setkání uzavře v neděli dopoledne svou přednáškou na téma „Rok víry a synoda o nové evangelizaci“ salesián P. Ludvík Dřímal a po jejím skončení bude následovat závěrečná mše svatá.

Podrobnější informace pro účastníky i přihlašovací formulář jsou k dispozici na stránkách olomouckého Centra pro katechezi.

(gra)