NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Poslanci přijali návrh zákona o majetkovém narovnání

By Publikováno 8. 11. 2012 24 září, 2019 Aktuality, Hospodaření

V noci na dnešek (8. listopadu 2012) schválila sněmovna i napodruhé zákon o částečném majetkovém narovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. 102 poslanců přehlasovalo senátní veto. Zbývá ještě získat podpis prezidenta republiky Václava Klause.

Praha: Tiskové středisko České biskupské konference zveřejnilo k této události aktuální vyjádření generálního sekretáře ČBK, Mons. Tomáše Holuba.

„Je to dobrá zpráva pro všechny. Pro lidi, kteří už dál nebudou muset platit církve ze svých daní. Pro obce, kterým dosud bránil v rozvoji blokační paragraf, a nyní se budou moci dále rozvíjet. Pro ty, kdo využívají církevních sociálních služeb a školských zařízení, které bude možno dál plně využívat. Pro církve, které budou moci z vlastních prostředků konat to, co je jejich posláním ve společnosti: hlásat radostnou zvěst o smyslu a hodnotě života každého jednotlivého člověka a pomáhat potřebným. Věříme, že konkrétní jednání jednotlivých farností, řádů i biskupství bude toto dokazovat mnohem jasněji než pouhá dnešní prohlášení,“ říká k přijetí zákona generální sekretář ČBK Mons. Tomáš Holub.

František Jemelka, Tiskové středisko ČBK