NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskup Graubner prosil Boha o odpuštění vin proti životu

By Publikováno 30. 8. 2012 24 září, 2019 Aktuality

Mezinárodní pouť s kopií Čenstochovské ikony Panny Marie „Od oceánu k oceánu“ za ochranu života, rodin a demografickou situaci přicestovala o uplynulém víkendu také do České republiky. V pondělí 27. srpna 2012 ji přivítali věřící v Olomouci, mši svaté při této příležitosti předsedal v katedrále sv. Václava arcibiskup Jan Graubner.

Olomouc: Arcibiskup Graubner na počátku mše svaté, při níž byla vedle oltáře vystavena ikona Panny Marie Čenstochovské, prosil Boha za odpuštění provinění proti životu a za změnu smýšlení naší společnosti. Při následné homilii zdůraznil světící biskup Josef Hrdlička, že ikona Panny Marie a Matka Boží sama je zvláštním Božím darem pro dnešní svět a pro dnešní situaci, který postrádá mateřskou lásku.

Mše svaté v katedrále, následného procesí centrem města i dalšího programu v dominikánském kostele, kde probíhalo modlitební bdění až téměř do půlnoci, se účastnil nezvykle velký počet věřících, mezi nimi také mnozí rodiče s dětmi.

Pouť čenstochovské Madony od oceánu k oceánu pokračovala poté v úterý do Koclířova, Hradce Králové, Prahy a Brna, kde se její cesta Českou republikou zakončí v pátek 31. srpna. Podrobný program putování je k dispozici na tomto místě.

S využitím článku na webu www.prolife.cz