NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Osudy ze Sochy příběhů vyjdou i knižně

By Publikováno 31. 5. 2012 24 září, 2019 Aktuality

Již po desáté představí studenti Caritas – Vyšší odborné školy sociální Olomouc příběhy lidí, se kterými se setkali na svých zahraničních praxích. Symbolické kameny vloží do Sochy příběhů v pátek 8. června 2012 v 10.00 hodin na nádvoří školy (nám. Republiky 3). Při té příležitosti bude také představena nová kniha „Osudy těžké jako kameny“, kterou vydává Karmelitánské nakladatelství.

Olomouc: Studenti Caritas – Vyšší odborné školy sociální Olomouc s sebou ze svých zahraničních praxí již tradičně přinášejí kameny, které symbolizují nelehké osudy klientů, jež je zaujaly natolik, že je chtějí vyprávět dál. Akt vkládání těchto kamenů do Sochy příběhů probíhá pravidelně dvakrát v roce. Tentokrát studenti vzdělávacího programu Sociální a humanitární práce přiblíží příběhy lidí z Malty, Indie, Arménie, Gruzie, Španělska, Rumunska, Ukrajiny, Srbska, Makedonie, USA i ze sousedního Slovenska.

Samotné události budou předcházet prezentace zahraničních praxí studentů Sociální a humanitární práce, jež se uskuteční v pondělí 4. června 2012 ve 12.30 hod. ve velké učebně školy.

Osudy těžké jako kameny – to je název knihy, která vychází v Karmelitánském nakladatelství. Bude slavnostně představena spolu s aktuálními příběhy 8. června 2012 v 10.00 hodin. Jde již o druhé vydání nejsilnějších příběhů ze Sochy příběhů v knižní podobě. Knihu představí její tvůrci a zástupci nakladatelství.

Magdaléna Vaculčiaková, oddělení komunikace Caritas-VOŠs