NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

FOTO: Biskup Hrdlička oslavil v Kojetíně den Romů

By Publikováno 11. 4. 2012 24 září, 2019 Fotogalerie

„Romano džives“ neboli Romský den oslavil v Kojetíně ve středu 11. dubna 2012 olomoucký světící biskup Josef Hrdlička. Pro asi osmdesát věřících převážně romské národnosti slavil dopoledne mši svatou ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie a poté se zúčastnil i doprovodného programu v prostorách místní charity.

Kojetín: „Pevně se držte Krista, protože kdo se ho drží, nebloudí,“ pozdravil shromáždění při slavnostní mši biskup Hrdlička. Zavzpomínal pak na svá setkání s romskými věřícími v Kojetíně a především v sousedních Měrovicích, kde Romové tvoří více než polovinu obyvatel farnosti. „Zakoušíme zde, že romští a neromští farníci dokážou vytvářet společenství a ukazují, že je možné žít jinak než tím způsobem, o kterém se dozvídáme z řady jiných míst, kde vznikají spory a hádky. Je ale třeba jít s Kristem a pozvat ho do svého domova,“ připomenul biskup.

Druhá část programu u příležitosti Mezinárodního dne Romů se odehrávala v prostorách Rodinného klubu Maria při Charitě Kojetín, kde byla připravena ochutnávka specialit romské kuchyně, taneční vystoupení a také divadelní zpracování romské pohádky v podání pracovníků klubu. Několikahodinový program doplnila také živá romská hudba.

(gra)

 

 

Biskupa Hrdličku uvítala v kostele ředitelka Charity Kojetín Helena Gračková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mši svaté pozdravil biskup také děti z Církevní mateřské školy sv. Josefa v Kojetíně

 

 

Program po bohoslužbě probíhal v prostorách kojetínské charity

 

Romské tance předvedly děti z Rodinného klubu Maria