NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Křesťanští podnikatelé přicházejí s misií v podnikatelském prostředí

By Publikováno 1. 2. 2012 24 září, 2019 Aktuality

Ve čtvrtek 9. února 2012 se v Olomouci uskuteční setkání členů projektu „Kompas“, který sdružuje křesťanské obchodníky, manažery, podnikatele a živnostníky. Organizátoři chtějí všem zájemcům poskytnou odborné poradenství, nabídnout duchovní doprovázení a vytvořit platformu pro dialog o křesťanských hodnotách v podnikatelském prostředí. Sdružení si dále klade za cíl vzájemnou podporu členů a vydávání svědectví o křesťanských hodnotách.

Olomouc: KOMPAS, tedy sdružení křesťanských obchodníků, manažerů, podnikatelů a samostatně výdělečných osob, zve všechny zájemce na setkání, které se uskuteční v olomouckém Centru Aletti (Křížkovského 425/2) ve čtvrtek 9. února od 17.00 hodin. V průběhu setkání představí iniciátor projektu Jiří Jemelka jeho hlavní myšlenky a promluví také na téma „Jsou důležitější vztahy nebo výsledky?“. Duchovním slovem nazvaným „Bůh řekl: šest dní budeš pracovat…“ se k účastníkům obrátí P. Josef Čunek.

Cílem projektu „Kompas“ je pomoc křesťanských podnikatelům a živnostníkům jak po stránce odborné, tak duchovní. Pořádá proto například přednášky odborníků, které mají křesťanským podnikatelům usnadnit efektivní zvládání nároků jejich práce. Poskytuje však také duchovní formaci a doprovázení a možnost hledat u druhých radu či povzbuzení. Konečně chce být platformou dialogu o Bohu a křesťanských hodnotách a jeho členové mají nenásilně svědčit o křesťanských hodnotách ve společnosti. „I Ježíš pracoval dlouho jako tesař – živnostník,“ připomíná zakladatel „Kompasu“ Jiří Jemelka.

(gra)