NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Výstavu betlémů na AG v Kroměříži zhlédlo bezmála 1500 návštěvníků

By Publikováno 12. 1. 2012 24 září, 2019 Aktuality

Výstavy betlémů patří o vánočním čase k tradicím. Proto se v rámci oslav 20. výročí znovuobnovení Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži konala ve školní kapli sv. Stanislava od 20. prosince 2011 do 8. ledna 2012 výstava 150 betlémů.

Foto Iva BekárkováKroměříž: Pro žáky základních škol v Kroměříži byl v dopoledních hodinách připraven v rozsahu jedné vyučovací hodiny program na téma Vánoce. Program byl obsahově uzpůsoben věkové kategorii žáků 1. a 2. stupně základních škol a jeho cílem bylo rozšířit všeobecný přehled žáků o adventní době, Vánocích, Svaté zemi, poukázat na pravou podstatu Vánoc a dát jim nové podněty k prožívání vánočních svátků. Žáci se také seznámili s tradicí vánočních betlémů, která byla založena v r. 1223 sv. Františkem z Assisi.

Na výstavě byly prezentovány betlémy z nejrůznějších materiálů – z papíru, skla, keramiky, kukuřičného šustí, dřeva, cínu, plastu, perníku… Výstavu zhlédlo celkem 1.200 návštěvníků z Kroměříže a okolí a 300 studentů Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži v rámci výuky náboženské výchovy. Dospělí návštěvníci odcházeli s krásným zážitkem a děti navíc s malým dárkem.

Zdeňka Benešová, AG

 

 

Foto Iva Bekárková

 

Foto Iva Bekárková

 

 

Foto Iva Bekárková