NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Projektové týdny studentů Arcibiskupského gymnázia uzavřely školní rok

By Publikováno 21. 7. 2011 24 září, 2019 Aktuality, Školy

V rámci projektových týdnů, které se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži konají vždy poslední červnový týden, proběhla letos celá řada zajímavých aktivit. Studenti si vybírají z nabídky projektů dle svého zájmu a poslední týden školního roku stráví aktivitami, na které v době intenzivního studia není čas.

Jeden ze snímků, které vznikly během projektového týdne AG. Foto Jana VlčkováKroměříž: Z široké nabídky projektů stojí za zmínku například pěší pouť do Santiaga de Compostela, putování po rumunských horách, sjíždění řeky Otavy, putování po Beskydech, fotoprojekt na faře v Kvasicích, cestování po Francouzské riviéře, historicky jazykový projekt v Berlíně, Drážďanech a Postupimi, cykloprojekt v Rajnochovicích se základnou na centru Přístav, výtvarný projekt zaměřený na netradiční výtvarné přístupy a techniky, výuka horolezeckých dovedností v Adršpachu, projekt „Jak to chodí v knihovnách“, společné soustředění scholy a sboru AVE nebo studium angličtiny pomocí filmů a interaktivních programů.

„Všechny tyto aktivity významně pomáhají prohlubovat znalosti a dovednosti v konkrétních oblastech, které studenty zajímají,“ uvedl ředitel Arcibiskupského gymnázia Štěpán Bekárek. Kompletní seznam projektů i fotografie z jednotlivých akcí lze najít na stránkách školy.

(ag)