NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskup Graubner požehnal nový přenosový vůz TV Noe

By Publikováno 6. 7. 2011 24 září, 2019 Aktuality

Na závěr oslav svátku slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě požehnal olomoucký arcibiskup Jan Graubner za účasti českých a moravských biskupů nový přenosový vůz TV Noe. Díky novému vozu mohli obřad žehnání sledovat živě i diváci na obrazovkách této křesťanské televize.

Velehrad: „Mám obrovskou radost, že můžete přebrat nový přenosový vůz a přeji si, abyste mohli přenášet jen samé pozitivní zprávy, které budou plné krásy a lásky,“ řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Ve své krátké homilii dále připomenul, že TV Noe nese ve svém názvu Noema a holubici s ratolestí, protože chce být hlasatelem dobrých a nadějných zpráv. Noe poslechl Boha, který se rozhodl zachránit toho, kdo ho slyší. A tento spásný čin by měli mít před očima i ti, kdo jsou s TV Noe spojeni. Poslechnout Boží výzvu se totiž vždy vyplácí. Podle arcibiskupa Graubnera se tento přenosový vůz dá také přirovnat k Noemově arše a je jakýmsi poselstvím pomoci mnoha lidem.

Po obřadu žehnání krátce pohovořil také pražský arcibiskup Dominik Duka, předseda ČBK, který má ve své gesci i křesťanská média. Poukázal na důležitou skutečnost, že přenosový vůz požehnal nástupce sv. Metoděje na biskupském stolci, arcibiskup Jan Graubner, právě na Velehradě na počátku příprav na Cyrilometodějské jubileum. Dodal, že Boží slovo zvláště zde dodávalo sílu po celá staletí a vedla se tu i „válka o pravdivost slova Božího i lidského“. Podle arcibiskupa Duky by přenosový vůz v roce 2013 mohl uvítat Svatého otce, ale i poutníky z národů, které se hlásí k odkazu svatých Cyrila a Metoděje.

Nový přenosový vůz bylo možné pořídit především díky štědrosti televizních diváků, kteří přispívali nejen finančními částkami ale i modlitbami. Jeho další cesta povede do Brna na Katolickou charismatickou konferenci, která začíná v jihomoravské metropoli už dnes.

Monika Vývodová, tisk.cirkev.cz