NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Den rodin připomene v Olomouci mše i soutěžní odpoledne

By Publikováno 11. 5. 2011 24 září, 2019 Aktuality, Rodiny

Celodenní program pro rodiny připravili na neděli 15. května 2011 pracovníci olomouckého Centra pro rodinný život společně s farností sv. Mořice a dobrovolníky z Olomouce a Velké Bystřice, aby tak připomněli Mezinárodní den rodin, který připadá právě na tento den. Dopoledne se bude v kostele sv. Michala konat mše svatá a odpoledne jsou rodiče s dětmi zváni na Floru, kde je připraveno zábavné odpoledne.

Olomouc: Slavnostní bohoslužba u příležitosti Mezinárodního dne rodin, který se každý rok slaví 15. května, začne v olomouckém kostele sv. Michala v neděli v 11.00 hodin. Nad poutí, jejíž tradici založil před šesti lety bývalý ministr a poslanec Tomáš Kvapil, převzal záštitu náměstek primátora města Olomouce Ladislav Šnevajs. Pro všechny účastníky bude po mši připraveno občerstvení.

Rodinný den v Olomouci bude odpoledne pokračovat ve Smetanových sadech. Od 14.00 hodin je zde připraveno zábavné odpoledne, při kterém se děti mohou těšit na stanoviště se zajímavými soutěžními úkoly inspirovanými činností a životem manželských dvojic a rodin tak, jak je zaznamenaly příběhy Bible. Zároveň jsou pro ně připraveny nejrůznější atrakce, například lanové aktivity, projížďky na koních i v drožce, výtvarná dílna, zdobení perníčků, oslátko k pohlazení nebo lodičky na jezírku. Chybět nebude ani občerstvení a vystoupení hudební kapely. Akci slavnostně ukončí olomoucký arcibiskup Jan Graubner přibližně v 17.00 hodin. V případě špatného počasí budou všechny aktivity přesunuty do pavilonu G.

Další informace o akci, kterou již 17. rokem pořádají křesťané z Olomoucka společně s Centrem pro rodinný život, poskytne Peter Markovič, tel.: 587 405 251, e-mail: markovic@arcibol.cz.