NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Velehradští sboristé zapějí v Londýně

By Publikováno 18. 3. 2011 24 září, 2019 Aktuality, Školy

Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad (SGV) zamíří ve dnech 24.-28. března 2011 do Londýna. V britské metropoli se studenti ze Slovácka představí na třech koncertech.

Velehrad: První z koncertů se uskuteční na Velvyslanectví České republiky za účasti českého velvyslance Michaela Žantovského a hostů z Dvořákovy společnosti, Českého centra, Emma Destinn foundation, BCSA – British Czech and Slovak Association, Czech school without borders, SVU – Společnosti pro vědu a umění, The Friends of Czech historic buildings a dalších. Další možností slyšet čtyřiadvacet zpěváků Stojanova gymnázia pod vedením MgA. Filipa Macka bude koncert v československém krajanském středisku Velehrad a na nedělní rodinné mši v kostele ve čtvrti „Mayfair“. V neposlední řadě čeká studenty i návštěva partnerské školy a prohlídka hlavního města Velké Británie.

Sbor Stojanova gymnázia se věnuje především interpretaci duchovní hudby a capella v dějinném kontextu od gregoriánského chorálu až po současné hudební skladatele. Ve svém repertoáru má však také populární spirituály, gospely apod. Sbor se každoročně zúčastňuje nejrůznějších vystoupení a na přehlídkách smíšených sborů obsazuje přední pozice. V letošním roce se rozhodl uspořádat na Velehradě první ročník nesoutěžního Festivalu duchovní hudby (4.-6. listopadu) pro pěvecké sbory církevních škol ČR.

Michal Hegr, ředitel SGV