NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskup Graubner se setkal s katechumeny

By Publikováno 14. 3. 2011 23 června, 2022 Aktuality, Články – Graubner

Více než 70 dospělých lidí bude ve farnostech olomoucké arcidiecéze pokřtěno o letošních velikonočních svátcích. V sobotu 12. března 2011 se s nimi setkal olomoucký arcibiskup Jan Graubner a přijal je mezi čekatele křtu.

Olomouc: Přijetí mezi čekatele křtu je poslední etapa celoroční přípravy na křest. Dospělí uchazeči o přijetí svátosti bývají zpravidla křtěni o Veliké noci a mezi čekatele křtu tak jsou přijímání o první neděli postní.

Více než 70 dospělých uchazečů, kteří chtějí svátost křtu přijmout o letošních Velikonocích, přivítal v sobotu 12. března, den před první nedělí postní, arcibiskup Jan Graubner při slavnostní bohoslužbě v olomoucké katedrále sv. Václava. Doprovodili je sem i kněží, kteří je na křest připravují, a kmotři, kteří je doprovázejí na cestě víry.

Ne všichni dospělí uchazeči však musí přijmout křest o Velikonocích. Loni bylo v celé olomoucké arcidiecézi pokřtěno celkem 150 dospělých a více než 100 dětí ve školním věku. Setkání arcibiskupa Graubnera s katechumeny proběhlo v rámci Roku křtu, který je prvním v tříleté přípravě na 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Křtu se týkal i arcibiskupův pastýřský list, který se ve všech kostelech olomoucké arcidiecéze četl právě o první neděli postní.