NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Kniha o Arcibiskupském gymnáziu připomíná dvacetileté výročí školy

By Publikováno 24. 2. 2011 24 září, 2019 Aktuality, Školy

U příležitosti dvacátého výročí obnovení školy vydává Arcibiskupské gymnázium (AG) v Kroměříži druhé rozšířené vydání publikace o významných osobnostech v dějinách ústavu. Zařazení do knížky se například nově dočkal významný orientalista a cestovatel Alois Musil, který na studiích v Kroměříži strávil tři roky.

Kroměříž: Publikace Významné osobnosti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži z pera P. Arnošta Červinky, pedagoga AG, seznamuje čtenáře s medailony významných osobností spojených s touto církevní školou. Mezi uvedenými osobnostmi je například osm katolických biskupů – mezi nimi Josef Karel Matocha, Josef Hlouch, kardinál Štěpán Trochta nebo František Vaňák, dále pravoslavný biskup Gorazd či zakladatel lidové strany a předseda londýnské exilové vlády Mons. Jan Šrámek.

„První vydání knihy, která vyšla v roce 2007, je už rozebráno. Rozhodli jsme se proto u příležitosti letošního výročí 20 let od obnovení školy pro dotisk a současně jsme přivítali ochotu autora druhé vydání doplnit,“ vysvětluje ředitel AG Štěpán Bekárek. Publikace tak podle něj poměrně přesně mapuje nejvýznamnější absolventy, studenty a učitele Arcibiskupského gymnázia v období let 1854-1950. Plný text knihy je dostupný ve formátu PDF na této adrese:

http://agkm.cz/aktuality/Vyznamne_osobnosti_AG_2.vydani.pdf