NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pěší pouť za umělce: 25.-31.července

By Publikováno 2. 7. 2010 24 září, 2019 Aktuality

Konec července je již od roku 2007 dobou, kdy se na svou pouť vydávají poutníci hledající nejen ztišení po celoročním pracovním shonu, ale také toužící v několika dnech zakusit skrze společenství, přírodu, ale i umění, doteky přítomného Krista.
Stejně jako v předchozích letech organizuje tuto pouť Rapsodické divadlo a Arcibiskupství olomoucké. Organizátoři se rozhodli od letošního roku zjednodušit název pouti a tak pouť „za umělecká povolání‘ mění svůj název „za umělce‘.

Každý umělec je totiž poutníkem a nastupuje cestu hledání, jak nejlépe uchopit zjevenou boží krásu, jaký tvar jí vtisknout. V této fázi se otevírá tvůrčímu působení Ducha svatého a ve spojení s ním pak mohou vznikat díla, která nás nutí v němém úžasu pociťovat radost. Radost z toho, že můžeme být svědky „okamžiků milosti‘, jež nám dávají možnost učinit zkušenost Absolutna, jak o tom hovoří papež Jan Pavel II. v Listu umělcům. Proto bychom chtěli poutí všem umělcům vyprošovat, aby se Duch svatý stal stálým zdrojem jejich tvorby, a každému člověku, aby se otevřel boží kráse.

Letošní pouť za umělce bude zahájena v neděli 25.7. v 10:30 mší svatou v Opavě a zakončena v sobotu 31.7. na poutním místě Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách. Trasa povede přes Krnov, Albrechtice, Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Rejvíz. Pouť je tradičně rozčleněna na několik etap tak, aby účastníci měli dost prostoru na putování, každodenní mši svatou, chvíle s uměním, vzájemné rozhovory i osobní rozjímání.

Podrobné informace a porgram je v příloze. Lze se také obrátit na pastorační asistentku Martinu Pavlíkovou, hlavní organizátorku pouti (mobil: 603 977 711, e-mail: pavlikova@arcibol.cz).

Klára Komzáková