NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Prezident Klaus navštívil kostel sv. Mořice v Olomouci

By Publikováno 17. 6. 2010 24 září, 2019 Aktuality

Prezident Václav Klaus při návštěvě Olomouckého kraje navštívil 14. 6. chrám svatého Mořice v Olomouci, kde jej přivítal arcibiskup Jan Graubner a probošt František Hanáček. P. Hanáček mu představil historii chrámu a slavných varhan, které jsou dnes největší v České republice. A že je na zvuku varhan co obdivovat, přesvědčil přítomné varhaník Karel Martinek.

Arcibiskup připomněl papežskou návštěvu Olomouce v roce 1995 a poděkoval panu prezidentovi i prezidentské kanceláři za jejich podíl na úspěšné návštěvě papeže Benedikta XVI. v České republice v minulém roce.
Za přítomnost prezidenta Václava Klause poděkoval arcibiskup Graubner Mgr. Josefu Kořenkovi, který před dvaceti lety založil olomouckou pobočku Vysokoškolského katolického hnutí a celostátní vysokoškolské pouti na Velehrad, před deseti lety pak dnes už tradiční Dny lidí dobré vůle na Velehradě, v jejichž rámci se koná také největší setkání vozíčkářů ve střední Evropě a řada dalších významných aktivit. Jako projev vděčnosti mu předal papežské vyznamenání Rytíř řádu svatého Řehoře Velikého.