NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Téměř 1500 mladých na diecézním setkání v Kroměříži

By Publikováno 6. 4. 2009 24 září, 2019 Aktuality

Na ‚Květnou sobotu‘ 4. dubna 2009 se konalo v Kroměříži 7. setkání mládeže Arcidiecéze olomoucké, na které dorazilo necelých tisíc pět set účastníků, čímž se stává druhým nejpočetnějším v historii.

Setkání se zúčastnil i arcibiskup olomoucký Jan Graubner, který ve své katechezi hovořil o naději. ‚Naděje je ctnost, ve které se člověk musí vytrénovat.‘ řekl olomoucký arcibiskup a dodal, že k růstu této ctnosti je zapotřebí modlitba a zkušenost s Bohem. ‚Modlitba je dar ducha, který z nás dělá muže a ženy naděje. To, že máme naději, i když se nic nedaří, ukazuje jak jsme si tuto ctnost vypěstovali.‘ Dodal mimo jiné, že kořenem současné finanční krize je fakt, že chybí skutečná nezištná láska, která se nelekne oběti a k překonání jakékoliv krize, je důležité, abychom se naučili lidi kolem sebe milovat.
Po celou dobu setkání probíhala adorace v kostele sv. Jana Křtitele a byla možnost ke svátosti smíření. Odpoledne následoval program v prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, kde si mladí mohli vybrat z mnoha přednášek, besed či workshopů. Posledním bodem programu byla mše svatá s otci biskupy Janem Graubnerem a Josefem Hrdličkou v kostele sv. Mořice.

setkani-mladeze-1

setkani-mladeze-2