rss-čbk


Pastýřský list arcibiskupa Graubnera k adventu 2017 sticky icon

Na první neděli adventní, která je začátkem nového liturgického roku, zasílá věřícím arcibiskup Jan Graubner společně se svými pomocnými biskupy pastýřský list. Ten se má číst ve všech kostelích olomoucké arcidiecéze 3. prosince 2017.

Vánoční bohoslužby ve farnostech olomoucké arcidiecéze

Aktualizujeme pro vás přehledy vánočních bohoslužeb v jednotlivých farnostech Arcidiecéze olomoucké. Jejich přehled v přílohách rozdělených podle děkanátů můžete najít na adrese www.ado.cz/obsah/vanoce-2017.

Rodinné centrum pořádá další večerní kurz přípravy snoubenců na manželství

Snoubencům, kteří mají zájem pracovat na svém vztahu, je nabídnut kurz přípravy na manželství, který od ledna pořádá Centrum pro rodinný život v Olomouci. Pro páry, které chtějí uzavřít církevní sňatek, je kurz sestávající ze čtyř setkání závazný. Začne v pátek 12. ledna 2018.

Adventní zastavení se vydařilo, před Vánocemi zve gymnázium ještě na koncert

Po úspěšném Adventním zastavení, které se v Prostějově uskutečnilo na první neděli adventní, zve místní Cyrilometodějské gymnázium i na adventní koncert. V neděli 17. prosince 2017 při něm vystoupí pěvecký sbor CMG společně se sborem Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci.

Olomoucká kapitula má nové kanovníky

Zleva P. Stuška, P. Bulvas a P. Gatnar se stávajícími kanovníky a arcibiskupem Janem Graubnerem. Foto Jana ŠediváO tři kněze se minulý týden rozrostly řady členů Metropolitní kapituly u sv. Václava v Olomouci. S platností od 8. prosince 2017 jmenoval arcibiskup Jan Graubner novými sídelními kanovníky P. Petra Bulvase, P. Petra Gatnara a P. Pavla Stušku. Zároveň stvrdil volbu nového vedení kapituly, jejím děkanem se stal pomocný biskup Antonín Basler.

Na teologické fakultě se zabývali bioetikou a budoucností ekumenismu

Odpověď na otázky bieotiky a budoucnosti ekumenismu hledali účastníci z Polska, Maďarska, Rumunska a České republiky při mezinárodní konferenci „Bioetika jako příležitost pro ekumenickou spolupráci“, která se konala 7. prosince 2017 na Cyrilometodějská teologické fakultě Univerzity Palackého.

Zemřel církevní historik Vojtěch Cekota

V sobotu 9. prosince 2017 zemřel ve věku 87 let doc. PhDr. Vojtěch Cekota, historik, archivář a pedagog. Rozloučení se zesnulým se uskuteční v pátek 15. prosince při mši svaté od 10.30 ve farním kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně a poté bude jeho tělo uloženo do rodinného hrobu na Lesním hřbitově ve Zlíně.

FOTO: Advent v církevní MŠ Ovečka s biskupem Antonínem Baslerem

Foto Vladimír JanekAdventní čas zahájily děti z Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci ve čtvrtek 7. prosince 2017 ranní bohoslužbou se svým bývalým školním kaplanem, nyní biskupem Antonínem Baslerem.

Arcibiskup Graubner předá osobnostem veřejného života Betlémské světlo

Betlémské světlo v katedrále loni v prosinci. Foto Pavel Langer / Člověk a víraBetlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v neděli 17. prosince 2017. Hned téhož dne ho arcibiskup Jan Graubner při slavnostní bohoslužbě předá osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů, distribuce bude probíhat i na mnoha dalších místech olomoucké arcidiecéze.

Přímé přenosy bohoslužeb od 11. do 17. prosince 2017

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu