rss-čbk


FOTO: Čeští a moravští biskupové v chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě sticky icon

Kardinál Dominik Duka společně s českými a moravským biskupy, kteří pobývají ve Svaté zemi na duchovních cvičeních, byl dnes slavnostně přivítán u Jaffské brány v Jeruzalémě a následně v chrámu Božího hrobu.

Setkání ministrantů se zaměří na hlásání evangelia

Ministrantský den, který bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci pořádají každý třetí rok pro ministranty olomoucké arcidiecéze, se uskuteční o státním svátku 1. května 2019.

Práce na sochách sv. Cyrila a Metoděje pro Velehrad se blíží k závěru

Poslední údery dláta čekají v nadcházejících týdnech kamenné bloky, ze kterých se v dílně kameníka Jana Leitgeba v Blansku rodí postavy sv. Cyrila a Metoděje. A do závěrečné fáze vstupuje také sbírka, která byla na pořízení díla určeného pro vstupní bránu velehradského poutního areálu vyhlášena.

Biskup Basler bude v rodišti Aničky Zelíkové slavit bohoslužbu za nenarozené

Anička Zelíková, dobrovolná oběť za nenarozené a kandidátka na blahořečeníU příležitosti slavnosti Zvěstování Páně a zároveň Dne modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti pořádá farnost Napajedla tradiční poutní bohoslužbu s následným průvodem ke hrobu Aničky Zelíkové, místní rodačky, která za nenarozené obětovala svůj život. Mši svatou v pondělí 25. března 2019 bude celebrovat biskup Antonín Basler.

Poselství nemocným k postní době a Velikonocům 2019

V uplynulých dnech bylo zveřejněno další poselství, které vždy v době adventní a postní zasílají olomoučtí biskupové nemocným ve své diecézi. Součástí poselství je také dopis biskupského delegáta pro pastoraci nemocných.

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. března 2019

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 18. do 24. března 2019

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

S milosrdnými bratry na Kuksu

Mladé muže od 18 do 40 let, kteří se cítí být povoláni sloužit potřebným lidem a žít v komunitě, zve řád milosrdných bratří ke kulturně-duchovnímu setkání s řeholníky. Uskuteční se o víkendu 5. až 7. dubna 2019 v hospitálu Kuks.

Postní dobu na AG zahájila přednáška vojenského kaplana

Foto Ivana Thuy NguyenDo postního období vstoupili na Popeleční středu 6. března 2019 studenti i zaměstnanci Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži (AG) společnou školní mší svatou v kostele Panny Marie. Pozvání ke slavení postní liturgie přijal absolvent AG, plukovník P. Jaroslav Knichal, hlavní kaplan Armády České republiky.

Ovdovělí si společně prohlédnou prostory TV Noe

Foto Pavel LangerK návštěvě sídla televize Noe se slavením mše svaté a prohlídkou ostravské katedrály i hornického muzea zve všechny zájemce Společenství vdov a vdovců. Na sever Moravy zamíří ze Zlínska v úterý 26. března 2019.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu