rss-čbk


Prohlášení ČBK k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu sticky icon

Přinášíme vám prohlášení ČBK k volbám do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24.–25. května 2019.

Arcibiskup Graubner vysvětí dva nové kněze

Kněžské svěcení v olomoucké katedrále roku 2014. Foto Dominik Novák / Člověk a VíraArcibiskup Jan Graubner udělí v sobotu 29. června 2019 v 9.30 v katedrále sv. Václava v Olomouci kněžské svěcení dvěma jáhnům, absolventům Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého. K těmto letošním dvěma novokněžím přibudou ještě další dva řeholníci z olomoucké arcidiecéze.

Biskup Nuzík udělí jáhenské svěcení devíti kandidátům

Jáhenské svěcení v olomoucké katedrále roku 2014. Foto Dominik Novák / Člověk a VíraV sobotu 22. června 2019 přijme z rukou pomocného biskupa Josefa Nuzíka jáhenské svěcení devět mužů – čtyři kandidáti kněžství a pět trvalých jáhnů. Mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava začíná v 9.30.

Na Svatém Hostýně se uskuteční pouť lékařů a zdravotníků

Poutní mši svatou pro lékaře, zdravotní sestry, nemocniční kaplany a další pracovníky ve zdravotnictví, ale také pro všechny lidi dobré vůle, bude v sobotu 8. června 2019 na Svatém Hostýně celebrovat od 10.15 biskup Antonín Basler.

P. Vinzenz Brauner: farář a starosta, který nevítal Hitlera

V ediční řadě Osobnosti ostravsko-opavské diecéze se objevuje nový titul pod názvem „P. Vinzenz Brauner, farář a starosta ve Zlatých Horách, světlo v temnotách zmatené doby“.

FOTO: Absolventský Velehrad přilákal mladé lidi z celé ČR

Více než 450 lidí se ve dnech 17.–19. května 2019 sešlo na čtvrtém Absolventském Velehradu. Při akci s mottem „Co je cíl?“ pozdravil účastníky mimo jiné i apoštolský nuncius Charles Balvo a biskup Josef Nuzík. Foto: Vojtěch Hlávka / Člověk a Víra

FOTO: V Huštěnovicích vzpomínali na matku Vojtěchu

Farníci, příbuzní a sestry boromejky si v neděli 19. května 2019 připomněli 105. výročí narození Vojtěchy Hasmandové. Arcibiskup Jan Graubner za ni sloužil mši svatou a na závěr pak požehnal pamětní desku, která bude umístěna v kostele v Huštěnovicích – rodišti matky Vojtěchy. Foto František Ingr / Člověk a Víra

Výběrové řízení na pracovní místo účetní v Olomouci

Arcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa děkanátní účetní v Olomouci. Předpokládaný termín nástupu je červenec 2019 nebo dle dohody.

Noc kostelů ukáže kaple na hradě i v nemocnici

Do Noci kostelů, která letos připadá na 24. května a jejímž cílem je otevřít kostel netradičním způsobem i pro ty, kdo by do něj jinak nepřišli, se v olomoucké arcidiecézi zapojí okolo 230 kostelů, kaplí a modliteben. Podrobný program naleznete na webu www.nockostelu.cz.

Arcibiskupství vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta stavebního a investičního oddělení

Foto Pavel LangerArcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa pracovníka (pracovnice) stavebního a investičního oddělení. Předpokládaný termín nástupu je červenec 2019 nebo dle dohody.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu