rss-čbk


Modleme se za mír ve světě, vyzývá papež František i arcibiskup Graubner sticky icon

Foto: FreeImages.comNa pátek 23. února 2018 připadá den modliteb a postu za mír ve světě, ke kterému vybídl papež František. Arcibiskup Jan Graubner se ve své výzvě adresované všem farnostem olomoucké arcidiecéze k této iniciativě připojuje a předkládá konkrétnější pokyny.

Poselství nemocným k postní době a Velikonocům 2018

V uplynulých dnech bylo zveřejněno další poselství, které vždy v době adventní a postní zasílají olomoučtí biskupové nemocným ve své diecézi. Součástí poselství je také dopis biskupského delegáta pro pastoraci nemocných.

Studenti Arcibiskupského gymnázia vstoupili do postní doby s biskupem Václavem Malým

Foto Lenka TomanováSpolečnou mší svatou v místním kostele Panny Marie vkročili na Popeleční středu do postní doby studenti i zaměstnanci Arcibiskupského gymnázia (AG) v Kroměříži. Bohoslužbu svatou celebroval pražský pomocný biskup Václav Malý.

FOTO: V katedrále se sešli katechumeni, arcibiskup Graubner je přijal mezi čekatele křtu

Na začátku postní doby přijal olomoucký arcibiskup Jan Graubner desítky katechumenů z celé arcidiecéze mezi čekatele křtu. Mše svatá v olomoucké katedrále sv. Václava se uskutečnila v sobotu 17. února 2018. Foto Pavel Langer / Člověk a víra

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. února 2018

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 19. do 25. února 2018

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Pastýřský list arcibiskupa Graubnera pro první neděli postní 2018

Foto Pavel LangerU příležitosti začínající postní doby se k věřícím olomoucké arcidiecéze obrací arcibiskup Jan Graubner. Pastýřský list, jehož plné znění je k dispozici v přiloženém souboru, se má číst ve všech kostelích diecéze o první neděli postní, tedy 18. února 2018.

Pamatujme na oběti středeční střelby na Floridě, vyzývá biskupská konference

Předseda ČBK kardinál Dominik Duka OP zasílá kondolenci americkému velvyslanci v ČR Stephenu B. Kingovi jako reakci na útok ve střední škole na Floridě (Parkland, 14. února 2018). Zároveň vyzval věřící v diecézích k přímluvné modlitbě za oběti při nedělních bohoslužbách; její text zveřejňujeme.

FOTO: Arcibiskup Graubner putoval k hrobu sv. Cyrila

Mší svatou u hrobu sv. Cyrila oslavil olomoucký arcibiskup Jan Graubner v úterý 13. února 2018 světcův svátek. K bohoslužbě v římské bazilice sv. Klimenta se v předvečer 1149. výročí věrozvěstova úmrtí sešli také zástupci dalších slovanských národů.

Únorový Nezbeda a Cvrček

Dětský časopis Nezbeda si pro vás v únoru mimo jiné připravil poučné vyprávění na motivy biblického přísloví o tom, jak dva slepci upadli do jámy. Jaké si z toho můžeme vzít poučení, nám autorka Jana Kopová prozradí na konci příběhu. Poslední díl seriálu „Výlety do biblických měst“ nás zavede do Caesareje. Povídka „Vrabčák a vlk“ potěší čtenáře dobrodružných příběhů a „Slovenský zbojník“ možná překvapí ty, kteří si myslí, že Juraj Jánošík bohatým bral a chudým dával. Cvrček se bude snažit zahnat špatnou náladu malým předškolákům. Jak? Třeba zábavnou hrou, písničkou nebo obrázkem pro radost.

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu