rss-čbk


Celostátní setkání přilákalo do Olomouce 6,5 tisíce mladých lidí sticky icon

Foto Michaela Reitingerová / Člověk a víraŠesté Celostátní setkání mládeže (CSM) vyvrcholilo v neděli 20. srpna 2017 závěrečnou mší svatou, kterou v Korunní pevnůstce sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Šestidenní program se nesl v duchu přednášek, workshopů, výtvarných dílem i sportu. K mladým účastníkům promluvila také většina českých a moravských biskupů.

Rodinné centrum připravuje další večerní kurz přípravy snoubenců na manželství

Snoubencům, kteří mají zájem pracovat na svém vztahu, je nabídnut kurz přípravy na manželství, který od ledna pořádá Centrum pro rodinný život v Olomouci. Pro páry, které chtějí uzavřít církevní sňatek, je tento kurz, sestávající ze čtyř setkání, závazný. Začne v pátek 22. září 2017.

FOTO: Na setkání mládeže přijely také stovky rodin

Sobota byla v rámci programu Celostátního setkání mládeže, které od 15. do 20. srpna 2017 probíhalo v Olomouci, věnována také rodinám. Do olomoucké Korunní pevnůstky se tak kromě 6,5 tisíce mladých účastníků dostavily další dva tisíce věřících, aby se společně modlili i bavili. Odpoledne byla pro všechny připravena nabídka sportovních a kulturních aktivit i „Expo“ s prezentací křesťanských organizací a večer vše ukončila společná adorace. Foto Člověk a víra

Přímé přenosy bohoslužeb v týdnu od 21. do 27. srpna 2017

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 21. do 27. srpna 2017

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

FOTO: Mladí lidé putovali na Svatý Kopeček

Na osm kilometrů vzdálený Svatý Kopeček se v pátek odpoledne vydaly tisíce účastníků Celostátního setkání mládeže (CSM), které v těchto dnech probíhá v Olomouci. Program na poutním místě nabídl setkání s biskupy, společnou večeři nebo mši svatou a mladí lidé si odnesli také jedno překvapení, Bibli podepsanou osobně kardinálem Dominikem Dukou. Program CSM pokračuje v sobotu dnem s rodinami a v neděli bude ukončen závěrečnou mší svatou, kterou celebruje arcibiskup Jan Graubner. Foto Michaela Reitingerová / Člověk a víra

Setkání mládeže je v plném proudu, mladí lidé navštěvují kláštery i seniory

Zejména přednáškami a workshopy žije v těchto dnech více než šest tisíc účastníků Celostátního setkání mládeže (CSM), které v Olomouci začalo v úterý večer. Trávit čas mohou také sportovními aktivitami nebo na brigádách ve městě a otevírají se pro ně i dveře olomouckých klášterů nebo domovů pro seniory.

Česká biskupská konference jedná o možnosti uspořádat v Praze Světový den mládeže

Žádost o pořádání Světového dne mládeže (SDM) v Praze podal ve Vatikánu koncem května jménem České biskupské konference její předseda kardinál Dominik Duka. Pokud by papež František rozhodl o konání této prestižní akce v České republice, proběhla by v roce 2021 nebo 2022.

Mládež z celé ČR obsadila Korunní pevnůstku

Foto z příprav CSM„Přeju vám, abyste zažili, že to tady stálo za to, a abyste vytvořili nádherné společenství.“ Těmito slovy přivítal olomoucký arcibiskup Jan Graubner tisíce mladých lidí, kteří se dnes shromáždili v Olomouci při zahájení Celostátního setkání mládeže. Akce, která bude v Korunní pevnůstce i na mnoha dalších místech probíhat až do neděle, nabídne modlitbu, poučení i zábavu a především možnost prožít společenství.

Na Velehradě jsou do konce prázdnin k vidění předlohy soch, které vzniknou pro tento poutní areál

Předlohy soch vystavené ve velehradské kapli Cyrilce, foto Petr SlintákPředlohy soch sv. Cyrila a Metoděje, které vznikají pro velehradský poutní areál, byly před lety vytvořeny pro Cyrilometodějské gymnázium v Brně, odkud byly letos zapůjčeny a dočasně převezeny na Velehrad. Zde si je mohou zájemci až do konce práznin prohlédnout v kapli Cyrilce.

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu