rss-čbk


Konference o evangelizaci nabídne podnětné přednášky i praktické workshopy sticky icon

Z předchozího ročníku. Foto archiv nadační fond CredoVe dnech 23. a 24. listopadu 2018 se v Olomouci uskuteční třetí ročník Konference o evangelizaci. V přednáškách vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová a mnoho dalších.

Žáci církevní ZŠ ve Veselí se učili laskavosti i politice

Výlet do Vídně, zasedání žákovského parlamentu, svatomartinský pochod i světový den laskavosti prožili v uplynulých týdnech žáci a pedagogové Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

FOTO: V Lidečku předváděly své umění scholy z celé arcidiecéze

Dvanácté setkání schol se v Lidečku v sobotu 17. listopadu 2018 zúčastnilo 23 schol zblízka i zdáli. Mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner v místním kostele sv. Kateřiny. Další program pak pokračoval v kulturním domě vystoupením schol a bohatým doprovodným programem. Foto Radek Hanskut / Člověk a Víra

P. Marián Pospěcha s lektory Božího slova v Olomouci

„Touha sdělovat Boží slovo tak, aby mu porozuměl interpret i ostatní, kteří společně naslouchají při mši svaté… Lektorská služba a to, jak lektor Boží slovo čte, v sobě zahrnuje i pedagogický rozměr… Prosit o milost upřímné radosti z vykonávání lektorské služby… Přijímat dar lektorské služby, nenechat tento dar zabalený, ale chtít ho rozbalit a poznat, co mi bylo dáno darem, potom ho také správně použít a nesnažit se ho přetvářet podle sebe…“ Tyto a jiné myšlenky a podněty zazněly z úst P. Mariána Pospěchy, kněze ostravsko-opavské diecéze z farnosti Dolní Lutyně, při říjnovém setkání lektorů Božího slova v Olomouci.

Kdo je prodlouženou rukou papeže za hranicemi Vatikánu?

Nový apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo přiletí do Prahy již příští týden, ve čtvrtek 22. listopadu 2018, aby se ujal svého úřadu, do kterého ho jmenoval papež František. Kdo je nunciem, co jeho role obnáší, jaké jsou jeho úkoly a kdo byli předchůdci Mons. Balva v České republice se dozvíte níže.

Nové číslo časopisu Rodinný život: Nejlepší léta jsou teď

S blížícím se koncem roku začíná být ve vzduchu cítit hřejivá atmosféra vánočních svátků. Přechod mezi starým a novým rokem a oslava příchodu Spasitele na náš svět jsou jistě vhodným okamžikem k zastavení a zamyšlení se. A tak se i my v redakci Rodinného života ohlížíme a přemýšlíme…

Hledá se pracovník památkové péče pro arcibiskupství

Ilustrační foto, archiv Muzea umění OlomoucArcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa „Pracovník památkového odboru“ v Olomouci. Místem pracoviště je Arcibiskupský palác (Wurmova 562/9), předpokládaný termín nástupu 1. prosince 2018 nebo dle dohody, celý pracovní úvazek. Přihlášky je třeba odeslat do 25. listopadu.

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. listopadu 2018

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 19. do 25. listopadu 2018

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Charita v zimě nabízí útočiště lidem bez domova. Přibývají mezi nimi senioři a nemocní

Přečkat mrazivou noc v teple a suchu, zahřát se polévkou, čajem, podívat se na televizi, brázdit po internetu. A mnohdy i zachránit si zdraví či přežít. To nabízejí Charity v Olomouckém, Zlínském a části Pardubického a Jihomoravského kraje lidem bez domova. Zimy jsou mírnější, přesto jsou Charity už od listopadu připraveny i na nouzová řešení. Problémem je, že spousta lidí bez přístřeší stárne, zhoršují se jejich pohybové problémy, jejich onemocnění…

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu