Výstavy v Arcibiskupském zámku představí knihovnu a hudební kabinet biskupa Karla z Lichtensteinu


Dvě nové expozice budou ve čtvrtek 7. června 2018 otevřeny na Arcibiskupském zámku v Kroměříži. Návštěvníkům představí jednak části knihovny biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna a také biskupovu kroměřížskou kapelu, fungující ve druhé polovině 17. století.

Výstava „Knihovna biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna“ v obrazárně Arcibiskupského zámku představí části knihovny biskupa Karla: vedle svazků, které si přivezl ze Salcburku, uvidí návštěvníci také vybrané knihy oborů teologie, právo, lékařství a svobodná umění. Vystaveny budou také publikace uměleckého rázu, které sloužily jako inspirační vzor pro Lichtensteinovy umělecké objednávky. Knižní kolekci doprovodí grafické listy reprodukující výzdobu římských paláců a také ukázky několika dobových knihoven. Papírové exponáty doplní globy, antické busty a dobové měřicí přístroje. Výstava potrvá do 28. října 2018.

Nově otevíraná expozice „Kabinet hudby II. – Kapela biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna“ v prostorách zámecké knihovny prezentuje kroměřížskou kapelu fungující ve druhé polovině 17. století. Bohatostí repertoáru i dobře vybaveným instrumentářem, pokud můžeme hodnotit z dochovaných inventářů hudebních nástrojů, se kapela zařadila mezi nejvýznamnější hudební instituce v českých zemích v pobělohorském období. Vystavené hudebniny, které jsou dnes uchovány v hudebním archivu, představují osobnosti spojené s činností kapely i jejím repertoárem.

Zdroj: www.zamek-kromeriz.cz

 

Začátek:07. 06. 2018, 16:00
Místo konání:Kroměříž – Arcibiskupský zámek

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu