Ve Zlíně proběhne další ročník Minifestivalu filmů o životě


I letos se ve Zlíně uskuteční oblíbený letní minifestival s venkovní projekcí tří inspirativních filmů. V pátek 15. září 2017 se mohou diváci těšit na oskarový snímek Lion, v sobotu na českou komedii o rodinných vztazích Teorie tygra a v neděli na nový snímek o dominikánech s názvem Psi Páně aneb Sněz ten film. Akci pořádá již tradičně nadační fond Credo. Všechny tři projekce se uskuteční od 20.00 na parkovišti u kostela na Jižních Svazích, vstupné je dobrovolné.

Minifestival filmů o životě, který se uskuteční ve Zlíně již počtvrté, si získává u diváků stále větší oblibu. V pátek ve 20 hodin zahájí program skvělý film o síle rodiny Lion. Vypráví o chlapci, který se jako malý ztratil ve vlaku. Ten ho odvezl do daleké Kalkaty, kde se na ulici musel naučit sám přežít. Po letech plných strastí si ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později se již jako dospělý mladý muž se vydává hledat svou ztracenou rodinu v daleké Indii.

Sobotní letní kino bude patřit především manželským párům, ale zváni jsou samozřejmě i jednotlivci. Kromě zajímavé české rodinné komedie Teorie tygra s Jiřím Bartoškou a Ivou Janžurovou v hlavní roli, která vtipně vypráví o spletitosti rodinných vztahů, se můžete těšit na drobné občerstvení a romantický doprovodný program.

V neděli organizátoři zvou na nový snímek o dominikánech s názvem Psi Páně aneb Sněz ten film. Dokument se zaměřuje na poslání a působení dominikánů. Zamýšlí se také nad třemi křesťanskými tématy, které vyvolávají otázky a kontroverzi – křest, eucharistie a zpověď. Večerní projekce bude zpestřena inspirativní besedou s režisérem filmu Jonášem Vackem a s hercem a dominikánem P. Jindřichem Poláčkem, kteří budou připraveni odpovídat na otázky diváků.

Všechny tři venkovní projekce proběhnou na parkovišti při kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. Vstupné je dobrovolné, pro diváky budou zajištěny židle a pro lepší pohodlí také deky na zahřátí. Rezervace míst je možná na www.credonadacnifond.cz. V případě špatného počasí se projekce uskuteční v kostele.

Zdroj: www.credonadacnifond.cz

 

Začátek:15. 09. 2017, 20:00
Konec:17. 09. 2017, 20:00
Místo konání:Zlín - Jižní Svahy

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu