V Olomouci se uskuteční 2. ročník Konference o evangelizaci


V termínu 10. – 11. listopadu 2017 proběhne v olomouckém Regionálním centru druhý ročník Konference o evangelizaci s účastí mnoha zajímavých hostů: olomoucký arcibiskup Jan Graubner a plzeňský biskup Tomáš Holub, Otto Neubauer z Rakouska nebo P. Vojtěch Koukal a sestra Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenství.

Církev se zrodila a rostla z poslušnosti prvních křesťanů Ježíšovu slovu: „Jděte a získávejte mi učedníky ze všech národů.“ Také dnes ožívá a roste díky společenstvím, která se netočí jen kolem sebe, ale s pokorou, láskou a odvahou přinášejí radostnou zvěst evangelia do tohoto světa. Farnosti a sbory, které se rozhodly pro evangelizaci, zakoušejí, jak se rodí nová radost z víry, jak ožívají a rostou. Farnosti, které neevangelizují, se zmenšují a umírají.

„Pokud máte touhu evangelizovat, srdečně vás zveme na Konferenci o evangelizaci, která se uskuteční ve dnech 10. a 11. listopadu v Regionálním centru v Olomouci a může být všem zúčastněným velkou inspirací, jak šířit evangelium mezi další lidi,“ zve P. Vojtěch Koukal, představený Komunity Blahoslavenství.

I druhý ročník konference je určen široké veřejnosti. „Ježíš nás všechny v Písmu vyzývá, abychom šli do světa a hlásali evangelium. V dnešní době, kdy se společnost nachází v krizi hodnot a kostely nejen v naší zemi se vyprazdňují, je třeba hledat možnosti a inspirace, jak s druhými lidmi mluvit o Kristu,“ dodává P. Koukal.

Páteční večer bude probíhat v katedrále sv. Václava v Olomouci, kde se uskuteční večer chval s oblíbenou křesťanskou kapelou Lámačské chvály. Svým slovem bude večer doprovázet P. Ján Buc, který promluví o zkušenostech z nové evangelizace na Slovensku.

Kromě přednášek a svědectví se účastníci konference seznámí s několika evangelizačními projekty, které již fungují a které je mohou inspirovat pro evangelizační činnost v jejich farnostech a společenstvích. Půjde např. o prezentaci Školy křesťanského života a evangelizace, Kurzu Zacheus, Dominikánských letních misií, Vstupů do škol, Kurzů Alfa a dalších projektů. Součástí programu budou také mše svaté, přímluvné modlitby a svědectví. Sobotní mši svatou bude sloužit olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

První ročník Konference o evangelizaci se uskutečnil loni ve Zlíně a pro mnohé byl konkrétní inspirací, jak vykročit na cestu evangelizace, nebo povzbuzením k vytrvalosti a hledání nových cest k dnešním lidem.

Konferenci pořádá nadační fond Credo společně s Komunitou Blahoslavenství pod záštitou pastoračních center olomoucké arcidiecéze a brněnské diecéze a pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství.

Na konferenci je možné se přihlásit na internetových stránkách konference.credonadacnifond.cz. V přihlášce je možné si objednat obědy a večeře. Organizátoři připravili také seznam možných ubytovacích zařízení, která mohou využít lidé přijíždějící z větší dálky. Mediálními partnery akce jsou Katolický týdeník, Televize Noe a Rádio Proglas.

Markéta Piknová, www.credonadacnifond.cz

 

Začátek:10. 11. 2017, 09:15
Konec:11. 11. 2017, 21:00
Místo konání:Olomouc - Regionální centrum

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu