Pěší pouť za umělce doplní kulturní i duchovní program


Povídání o životě v Japonsku nebo o svatých Cyrilu a Metodějovi, zhudebněné verše Bohuslava Reynka či pohádkový večer – i tato nabídka je připravena pro účastníky sedmé Pěší poutě za umělce, která odstartuje v neděli 4. srpna 2013 z Rožnova pod Radhoštěm a přes Radhošť, Zašovou, Rajnochovice, Hostýn a Štípu skončí v sobotu 10. srpna na Velehradě.

Olomouc: „Pokračuj v cestě! Když se zmýlíš, povstaneš a půjdeš dál. Tak to na cestě chodí. Ten, kdo raději nikam nejde, aby náhodou nechybil, se mýlí daleko vážněji.“ Slova nového papeže Františka z jeho homilie pronesené 8. května vystihují smysl putování, a to nejen té letošní Pěší poutě za umělce, která se uskuteční v tomto roce již posedmé. Poutníkovi se totiž může častokrát stát, že se zmýlí, že upadá nejen na mysli, ale i fyzicky, ovšem navzdory tomu jde dál. Pouť přináší nesmírné bohatství zážitků a zkušeností, a to jak dobrých a radostných, tak i nedobrých a bolestných. Na pouti je však vždy úžasné to, že se putování ve výsledku stává vždy jen radostí. Pouť člověka učí přijímat dané skutečnosti každého dne a poradit si s nimi.

A protože Pěší pouť za umělce umožňuje setkání s člověkem, s přírodou, s krásou kulturního bohatství vycházejícího z křesťanských tradic naší země, objevuje krásu Božího stvoření (o těchto rozměrech více v dřívějším článku) a je modlitbou nejen za umělce, ale i každého člověka, zvolila si letošní pouť jako motto myšlenku emeritního papeže Benedikta XVI.: „…umožnit dnešnímu člověku, aby obnovil svoji schopnost rozjímat o stvoření, jeho kráse a jeho struktuře.“

Hosty letošního programu v místech na trase pouti budou Oldřich Selucký, scénárista, spisovatel, malíř a ilustrátor s povídáním o sv. Cyrilu a Metodějovi (Rožnov), P. Ludvík Armbruster, SJ se zkušeností křesťana v Japonsku (Zašová) a také Petr Hudec a Petr Číhal se zhudebněnými verši B. Reynka (Svatý Hostýn). Významný český psycholog Vladimír Smékal se ve Štípě zamyslí nad tématem „Potřebuje lidská společnost tradice pro svou životaschopnost?“. Poslední večer na Velehradě bude hostem Radek Habáň, redaktor Radia Proglas a autor pořadů pro mládež. Večer bude věnován pohádkám.

Pěší pouť za umělce, ale i každého člověka, je určena pro každého zájemce, kterého myšlenka tohoto putovaní zaujme a souzní s ní. Zapojit se lze i tak, že zájemci absolvují jen některé úseky nebo se zúčastní pouze večerních programů (podrobný program je k dispozici v příloze). Sama poutnická skupina je limitována počtem 20 účastníků.

Zájemci o celotýdenní putování se mohou hlásit na e-mailové adrese pavlikova@arcibol.cz. Podrobnější informace jsou k dispozici v přiložených souborech.

Martina Pavlíková

 

Začátek:04. 08. 2013, 00:00
Konec:10. 08. 2013, 00:00
Místo konání:Rožnov pod Radhoštěm - Velehrad
PřílohaVelikost
Pěší pouť za umělce 2013 - plakát (pdf)1.32 MB
Pěší pouť za umělce 2013 - program (pdf)1.98 MB
Pěší pouť za umělce 2013 - pohlednice (pdf)1.41 MB

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu