Na sobotním plesu přijmout maturanti Cyrilometodějského gymnázia požehnané stužky


Pravidelné středeční mše svaté na Cyrilometodějském gymnáziu, ZŠ a MŠ v Prostějově bývají nejčastěji obětovány za školu, studenty a zaměstnance. Minulý týden se ale při mši svaté žehnalo maturitním stužkám, které si při plesu v sobotu 20. ledna 2018 převezmou letošní maturanti.

Stužky je budou zdobit až do chvíle, než studenti složí svou zkoušku dospělosti a opustí školu, která byla osm let jejich „druhým domovem“, uvážíme-li, že zde díky školnímu klubu, kroužkům a mimoškolním akcím mnohdy trávili více času, než kdekoli jinde. Stužky požehnal spirituál školy P. Petr Matula, SDB.

V sobotu 20. ledna se bude konat reprezentační ples CMG, na němž budou požehnané stužky předány dvaceti sedmi studentům, kteří na pomyslné závodní trati středního vzdělání doběhli k cílové rovince, kde bude záležet na každém metru. Na plese se naši maturanti představí veřejnosti nejprve vstupním filmem, který společně jako třída natočili, a později i tzv. půlnočním překvapením, tedy nějakým vtipným tanečním nebo pěveckým výstupem.

Motto plesu je letos inspirováno filmem a dobou Velkého Gatsbyho. K tanci hraje osvědčená prostějovská kapela Novios. V kanceláři školy lze zakoupit vstupenky s místem k sezení, u vchodu do Společenského domu na Komenského ulici v Prostějově bude před plesem k dispozici ještě asi padesát vstupenek bez místa. Začátek plesu je stanoven na 19.00 a slavnostní stužkování začne ve 20.00. Srdečně zveme k účasti i k modlitbě za naše maturanty, při které vyprošujeme dar moudrosti, síly a vytrvalosti v přípravě na maturitu.

Jitka Hubáčková

 

Začátek:20. 01. 2018, 19:00
Místo konání:Prostějov

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu