Konference o evangelizaci nabídne podnětné přednášky i praktické workshopy


Ve dnech 23. a 24. listopadu 2018 se v Olomouci uskuteční třetí ročník Konference o evangelizaci. V přednáškách vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová a mnoho dalších.

Program je obohacen o paralelní praktické workshopy. Účastníci si tak budou moci vybrat to, co je zajímá a co může obohatit jejich službu. V pátek proběhne večer chval s kapelou Adorare.

Konference je určena široké veřejnosti. Zvláště těm, kdo si přejí, aby jejich farnosti ožily. „Zveme všechny, kteří se chtějí nechat inspirovat, povzbudit a kterým leží na srdci ti, kdo nepoznali Ježíšovu lásku,“ říká P. Vojtěch Koukal z pořádající Komunity Blahoslavenství. Konference může být podle něj pro mnoho lidí odpovědí na jejich otázky a povzbuzením v elánu lásky.

V pátek dopoledne promluví kněz českobudějovické diecéze P. Josef Prokeš s tématem „Nezájem o víru v ČR a jak na něj odpovídat“. Následovat bude mše svatá. Odpoledne proběhnou paralelní workshopy s mnoha zajímavými tématy. Během nich se účastníci mohou inspirovat, jak lze evangelizovat ve farnosti, jak co nejpřirozeněji svědčit o Ježíši, jak vytvářet společenství, jak ve farnostech spolupracovat, jak evangelizovat skrze Youtube, apod. Workshopy povedou kněží a zkušení laici jako např. Miriam Swaffield z Anglie, Pavol Strežo ze Slovenska, mesiánský žid Eyal Friedman, Václav Hron, David Kasan, Mário Tomášik a P. Pavel Šupol. Páteční program bude zakončen v katedrále sv. Václava večerem chval s Kateřinou Lachmanovou a kapelou Adorare.

Hlavní sobotní přednášející je Miriam Swaffield. Žije na severu Anglie, nedávno dokončila studium teologie, misie a služby. Je známá tím, že přijíždí svým oranžovým karavanem a hlásá evangelium studentům na univerzitách. Má vášeň pro formaci mladých vedoucích, šíření evangelia a službu lidem v nouzi. V přednášce „Učedníci, kteří dělají učedníky“ nabídne inspirující biblické vyučování i konkrétní příběhy a zkušenosti z misií ve světě. Dopolední program bude pokračovat mší svatou, kterou bude celebrovat v regionálním centru olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.

Sobotní odpoledne nabídne další praktické workshopy. Tématem budou malé skupinky, vedení evangelizačního týmu a spolupráce, Farní evangelizační buňky, charismata, ale také workshop pro manžele a kulatý stůl pro kněze pro hledání nových cest pastorace. Workshopy povedou Miriam Swaffield, P. Vojtěch Koukal, P. Jakub Sadílek, Pavla Petrášková, P. Pavel Ambros a další.

Dvoudenní Konferenci o evangelizaci pořádá Komunita Blahoslavenství. Uskuteční se ve dnech 23. a 24. listopadu v Regionálním centru v Olomouci pod záštitou Pastoračního centra olomoucké arcidiecéze, Pastoračního střediska brněnské diecéze a Pastoračního úseku ostravsko-opavského biskupství. Přihlášky a informace jsou k dispozici na stránkách www.evangelizace.eu.

 

 

Začátek:23. 11. 2018, 08:00
Konec:24. 11. 2018, 20:00
Místo konání:Olomouc – RCO

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu