Konference na Velehradě se zaměří na podnikání a rodinu


Jak skloubit úspěšné podnikání s úspěšným rodinným životem? O tom budou 22. září 2018 na Velehradě hovořit podnikatelé s desítkami let zkušeností při budováním vlastních firem a také s větším počtem dětí. Konferenci pro křesťanské podnikatele, obchodníky, manažery, živnostníky a jejich rodiny s názvem „Podnikání a rodina“ pořádá v prostorách místního Stojanova gymnázia neziskové sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel.

Vystupující mají nejen úspěšné firmy, ale především fungující a velké rodiny s až sedmi dětmi. Budou hovořit o vlastním přístupu k dělení času i energie mezi víru, byznys a rodinu. Mezi řečníky bude Irena Smékalová, která s manželem Petrem vede soukromou manželskou poradnu, Jiří Jemelka, který sám říká, že své podnikání svěřil Bohu a Boha bere jako „parťáka“ v podnikání – jeho firma dnes řídí a spravuje více než 10 malých a středně velkých podniků napříč ČR, dále Juraj Habovštiak, který měl ještě velmi malé děti, když zanechal dobré místa ve firmě Tesla a doma v garáži začal podnikat, anebo Ľubomír Klieštik, který od doby, co začal podnikat, intenzivně vnímá Boží působení v rodině i ve firmě.

Sdružení KOMPAS zve na konferenci také děti, pro které připravuje bohatý program na celý den. Postarají se o ně zkušení pečovatelé. S nimi se mohou vydat na tzv. questing za pokladem. Na zahradě gymnázia budou také stát tři skákací hrady a k dispozici bude pět tisíc dřevěných kostek. Speciální pedagogové Blanka Čáslavová a Zdeněk Vilímek vezmou zájemce na společný program s klienty místního Domova pro osoby se zdravotním postižením v podobě hudebně dramatického setkání s „Hudbou kolem světa“.

Na programu konference je také setkání s olomouckým pomocným biskupem Josefem Nuzíkem, workshop s děkanem Cyrilometodějské teologické fakulty Olomouc P. prof. Peterem Tavelem, OP „O rozhodování v podnikání“ a představení hnutí Ekonomika společenství, jež pomáhá nejen podnikatelům realizovat křesťanské hodnoty v každodenní práci a v životě. Promluví o něm jeho dlouholetý člen a podnikatel Jan Šebor.

Pro účastníky konference připraví místní VEGA centrum občerstvení na celý den včetně oběda a svačinek pro děti.

Přihlásit na akci se lze na webových stránkách www.krestanskypodnikatel.cz. Členové sdružení KOMPAS si uvědomují, že nejen mnozí podnikatelé a živnostníci, ale i ostatní lidé, které by konference mohla zajímat, nemají peněz nazbyt. Proto se rozhodli, že vstup na konferenci „Podnikání a rodina“ nabídnou zcela zdarma a celou akci se snaží uspořádat pouze na bázi dobrovolných darů. Dar v libovolné výši mohou účastníci věnovat přes registrační formulář na výše zmíněném webu. A protože se bude jednat o finanční dar neziskové organizaci, dostanou potvrzení, které mohou uplatnit při přiznání daně.

KOMPAS sdružuje podnikající křesťany už více jak osm let. Dlouhou dobu fungoval jako neformální platforma pro ty, kdo hledají společenství věřících lidí a prostor ke sdílení společných zkušeností z byznysu. Od ledna 2018 založilo 14 podnikatelů neziskovou organizaci, aby mohl spolek pořádat větší akce. Vedle plánované konference na Velehradě to jsou odborné semináře, duchovní cvičení, rozhovory na krestanskypodnikatel.cz apod.

Marek Chvátal

 

Začátek:22. 09. 2018, 08:00
Konec:22. 09. 2018, 18:00
Místo konání:Velehrad

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu