Do Olomouce přijede Etiopan Asteway Wondimageng, aby studentům předal vlastní zkušenosti s jihosúdánskou migrací


Letní studijní období na CARITAS – VOŠs Olomouc odstartuje tradičním Blokem expertů. První únorový týden se studenti Sociální a humanitární práce setkají s odborníky zapojenými do řešení humanitární krize v Jižním Súdánu. Přednášky se uskuteční v aule CARITAS – VOŠs Olomouc (Křížkovského 6) a jsou otevřené i pro veřejnost.

Blok zahájí ve čtvrtek 1. února Duncan McLean s tématem „Kontext krize, humanitární potřeby a reakce mezinárodní komunity na probíhající krizi v Jižním Súdánu“. Dlouholetý spolupracovník organizace Lékaři bez hranic působil jako vedoucí mise nejen v Jižním Súdánu, ale i v Thajsku či Barmě. „Duncan McLean je člověk s bohatými zkušenostmi hlavně z terénu, proto jsme rádi, že právě on zahájí náš Blok expertů,“ uvedl Jan Říkovský, garant vzdělávacího programu Sociální a humanitární práce, který program připravoval.

Přednáška Etiopana Astewaye Wondimagenga je naplánována na úterý 6. února. Místní spolupracovník organizace Člověk v tísni a zaměstnanec Catholic Mission se bude věnovat tématu dopadu jihosúdánské migrace na sousední Etiopii. „Jedná se o velmi komplexní problém a pro studenty bude velmi přínosné vyslechnout si nezprostředkované informace od člověka, který problém řeší přímo na místě,“ doplnil Říkovský.

Mezi dalšími přednášejícími jsou například Jakub Hein z Lékařů bez hranic, Jan Koubek Kejzlar z organizace CARE či Veronika Šťastná z Člověka v tísni. Ve středu doplní teoretické přednášky expertů praktický workshop, při kterém si studenti vyzkouší, jak uplatnit získané informace pro návrh řešení krize. Během workshopu je naplánován konferenční hovor s absolventkou vzdělávacího programu Sociální a humanitární práce Martinou Voháňkovou, která pracuje pro organizaci Člověk v tísni a profesně se pohybuje v diskutovaném regionu. (podrobný rozpis na přiložené pozvánce)

„Téma Jižního Súdánu jsme zvolili, protože jde o velmi komplexní problém, na kterém lze studentům ukázat mnohé aspekty zasahující do humanitárních krizí. Podpoří to jejich připravenost na řešení takovýchto situací v budoucím profesním životě,“ vysvětlil Jan Říkovský.

Lucie Bučková, oddělení komunikace Caritas

 

Začátek:01. 02. 2018, 09:00
Konec:06. 02. 2018, 14:30
Místo konání:Olomouc – Caritas

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu