Dny boje proti chudobě 2017 upozorní na problematiku konzumu


V říjnu proběhne v Olomouckém kraji VII. ročník Dnů boje proti chudobě, na jehož pořádání se spolupodílí Armáda spásy v České republice, Charita Olomouc a Caritas – Vyšší odborná škola sociální Olomouc. Ve třech moravských městech se uskuteční ve dnech od 9. do 13. října 2017 řada společenských a propagačních akcí s cílem přiblížit veřejnosti dopady globalizovaného světa na společnost. Stěžejním tématem letošního ročníku je problematika způsobu života konzumní společnosti, v níž dochází k nadměrné materiální i potravinové spotřebě oproti skutečným základním potřebám.

Smyslem celé akce je postavit se proti konzumnímu stylu života, který nepřemýšlí nad problematikou životního prostředí, nerespektuje lokální zvyklosti. „Dnes je běžné, že se nakupují základní potraviny, které pocházejí z druhého konce planety, že se věci neopravují, ale vyhazují, a namísto nich se hned kupují nové. Je smutné, že v dnešní době už nevyrábíme pro spotřebu, ale spíše spotřebováváme pro výrobu,“ uvedla Barbora Cigánková, koordinátorka Centra materiální pomoci Charity Olomouc. Pro návštěvníky je připraven pestrý program, který proběhne tradičně v Olomouci, Přerově a letos druhým rokem v Šumperku.

Dny boje proti chudobě odstartují 9. října v Olomouci v prostorách Caritas – Vyšší odborné školy sociální Olomouc přednáškou „Zero Waste aneb život bez odpadu“. Olomoucký program vyvrcholí v úterý 10. října na Horním náměstí akcí „Dejme věcem druhou šanci“. Součástí akce bude bleší trh s módní přehlídkou oblečení z druhé ruky a kavárna. Dny boje proti chudobě budou pokračovat ve všech třech městech dalšími netradičními setkáními, přednáškami a workshopy. V Přerově letos zacílili na žáky základních škol workshopem s tematikou finanční gramotnosti a rizik dluhových pastí. „Obyvatelé Šumperka se mohou těšit na sdílenou ledničku s potravinami, kterou může kdokoli jak plnit, tak využít a stejně tak sdílenou knihovnu s knihami,“ uvedla Alena Krejčí, ředitelka Armády spásy, Centra sociálních služeb v Šumperku. Obojí bude instalováno na hlavní šumperské třídě.

Partnery pořádajících organizací jsou Člověk v tísni a iniciativa Czech Zero Waste. Dny boje proti chudobě 2017 probíhají v rámci celostátní kampaně Česko proti chudobě za finanční podpory Olomouckého kraje a společnosti Lesy ČR. Účast na všech akcích je zdarma.

Program

Eva Štefková, Charita Olomouc

 

Začátek:09. 10. 2017, 00:00
Konec:13. 10. 2017, 00:00
Místo konání:Olomouc, Přerov, Šumperk

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu