Adventní zastavení se vydařilo, před Vánocemi zve gymnázium ještě na koncert


Po úspěšném Adventním zastavení, které se v Prostějově uskutečnilo na první neděli adventní, zve místní Cyrilometodějské gymnázium i na adventní koncert. V neděli 17. prosince 2017 při něm vystoupí pěvecký sbor CMG společně se sborem Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci.

Adventní doba zve ke ztišení, usebrání, pokání a velké touze po příchodu Spasitele. Všichni víme, jak to často dopadá: shon, roztěkanost, zahlcení hlukem a reklamou na zaručeně šťastné Vánoce v hojnosti. Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově připravuje vždy na počátku adventní doby příležitost aspoň na chvíli uniknout z ruchu náměstí paradoxně již vánočně osvíceného do šera chrámu, kde trpělivě čeká ten, který má přijít, ten, pro koho stojí za to se ztišit a dát mu svůj čas.

Adventní zastavení na CMG se konalo první adventní neděli v chrámu Povýšení sv. Kříže. Bohoslužbu slova vedl školní kaplan P. Petr Matula, SDB, o hudební doprovod se zasloužila schola s Martinem Bradáčem, který citlivým výběrem písní dotvořil celkovou atmosféru čtyř zastavení nad příběhem dívky Marie, jejíž „Fiat“ změnilo svět.

Po skončení programu jsme pro návštěvníky připravili malé občerstvení jako možnost sdílení a přátelského sdílení. Poděkování patří všem, kteří se o pěkný průběh Adventního zastavení zasloužili, a také otci děkanovi, P. Aleši Vrzalovi, za poskytnutí prostor katechetického sálu.

Zároveň všechny zveme i na adventní koncert pěveckého sboru CMG v neděli 17. prosince 2017 do kostela Povýšení sv. Kříže, kde se od 17.00 představí nejen pěvecký sbor gymnázia, ale také jeho host – pěvecký sbor Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci. Po loňském úspěšném společném koncertování jsme se domluvili i letos a jistě se máme nač těšit.

Jitka Hubáčková

 

 

 

 

 

Začátek:17. 12. 2017, 17:00
Místo konání:Prostějov - Povýšení sv. Kříže

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu