Olomoucký arcibiskup Jan Graubner chce povzbudit věřící na národní pouti v ukrajinské Zarvanici. Navštíví i místa, kde pomáhá Charita sticky icon

S povzbuzením a také pozdravy z České republiky vystoupí v sobotu 13. července 2019 olomoucký arcibiskup Jan Graubner na národní pouti v ukrajinské Zarvanici, kam jej pozvali ukrajinští biskupové. Pouť je letos věnovaná 30. výročí vystoupení ukrajinské řeckokatolické církve z ilegality a také modlitbě za mír na Ukrajině. Arcibiskup dále navštíví místa, kde už dlouhá léta pomáhají pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). Jejich společná cesta potrvá od 11. do 17. července.

Liturgicko-akademické oslavy 1150. výročí sv. Cyrila a Metoděje

Jedním z významných okamžiků letošního jubilejního roku se stal mezinárodní kongres na Velehradě věnovaný tématu „Aby všichni byli jedno“. Výročí slovanských věrozvěstů ale připomínají také další liturgické a akademické události.

Bohoslužba ve Strání připomene výročí Mons. Olejníka

Právě dnes, 11. července 2019, uplynulo deset let od úmrtí výjimečného kněze a skladatele liturgických zpěvů Mons. Josefa Olejníka, který je pohřben ve svém rodišti ve Strání. Mše svatá na poděkování za jeho život a dílo s prosbou o jeho spásu, kterou v místním kostele Povýšení sv. Kříže bude celebrovat biskup Josef Nuzík, začíná v 18.30.

Nová technika pomůže v boji s kůrovcem

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. v těchto dnech zakoupily novou odvozní soupravu na dřevo, která zefektivní boj s kůrovcovou kalamitou. Zbrusu nový stroj k odvozu dříví bude sloužit na manipulačně – expedičním skladu Vápenná v Jeseníkách, kde je situace s kůrovcovou kalamitou nejzávažnější.

Tradiční pouť pedagogů na Hostýně se zaměří na moudrost předků

Matice svatohostýnská a duchovní správa na Svatém Hostýně zvou nejen učitele na již jedenáctou pouť pedagogů. Mši svatou v sobotu 17. srpna 2019 bude od 10.15 celebrovat místní kaplan P. Jiří Obruča, SJ. Od 11.30 pak program pokračuje v Jurkovičově sále přednáškou dr. Kamily Bendové na téma „Moudrost předků“.

Přímé přenosy bohoslužeb od 8. do 14. července 2019

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Nalaďte si Radio Proglas od 8. do 14. července 2019

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Při velehradských oslavách lidé uctili palladium a připomněli si výročí českých patronů

Také jako připomínku několika důležitých výročí prožili dnes (5. července 2019) na Velehradě poutníci každoroční Národní cyrilometodějskou pouť. Hlavním celebrantem mše svaté, které se zúčastnilo asi pětadvacet tisíc lidí, byl apoštolský nuncius, arcibiskup Charles D. Balvo.

Na Velehradě se dnes vybralo 1,6 milionu korun

V 19.30 začal na pódiu před bazilikou tradiční Večer lidí dobré vůle. Benefičním koncertem, kterým provedlo duo Barbora Černošková a Filip Tomsa, vyvrcholil v pořadí už dvacátý program Dnů lidí dobré vůle.

Vychází výroční zpráva arcidiecéze za rok 2018, k dispozici je také on-line

Informace o důležitých událostech uplynulého roku, statistiky ze života olomoucké arcidiecéze i přehled jejího hospodaření nabízí výroční zpráva za rok 2018, která byla v tomto týdnu publikována.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu