Prohlášení ČBK k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu sticky icon

Přinášíme vám prohlášení ČBK k volbám do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24.–25. května 2019.

Noc kostelů ukáže kaple na hradě i v nemocnici

Do Noci kostelů, která letos připadá na 24. května a jejímž cílem je otevřít kostel netradičním způsobem i pro ty, kdo by do něj jinak nepřišli, se v olomoucké arcidiecézi zapojí okolo 230 kostelů, kaplí a modliteben. Podrobný program naleznete na webu www.nockostelu.cz.

Peníze na sochy pro Velehrad jsou pohromadě

Vizualizace soch na pilíříchKe svému cíli dospěla veřejná sbírka, kterou Arcibiskupství olomoucké vyhlásilo na pořízení nových soch sv. Cyrila a Metoděje pro vstupní pilíře poutního areálu na Velehradě. Sbírka proto byla k 16. květnu 2019 ukončena.

První setkání nemocničních, vojenských a vězeňských kaplanů v ČR

Ve středu 15. května 2019 se ve Vojenské nemocnici Olomouc uskutečnil první ročník konference „Mezioborové dialogy kaplanské služby“, věnovaný otázkám vztahu psychologie a spirituality. Zamýšlelo se nad nimi 93 nemocničních, vojenských a vězeňských kaplanů spolu s psychology, lékaři a dalšími pracovníky ve zdravotnictví.

Svatý Hostýn přivítá účastníky relaxačního pobytu pro ovdovělé

Relaxační pobyt, jehož hlavní náplní budou výjezdy a pěší putování po okolí, pořádá ve dnech 16. až 22. června 2019 na Svatém Hostýně pro všechny zájemce Společenství vdov a vdovců. Účastníci během něj navštíví například slovenské poutní místo Turzovka, hrad Bouzov nebo Olomouc.

Lektoři Božího slova čtyř diecézí na Velehradě

Už potřetí se na Velehradě sešli ve dnech 10.–12. května 2019 lektoři Božího slova při duchovní obnově, kterou vedl P. Marián Pospěcha. Zúčastnilo se jí přes 40 lidí z Moravy i Čech.

Studenti AG se připravují na mimořádný misijní měsíc

V rámci přípravy na mimořádný misijní měsíc v říjnu 2019 se studenti a pedagogové Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži (AG) rozhodli finančně podpořit školu v paraguayském Chacu, využili k tomu letošní postní almužnu. A na misijní měsíc se připravovali také poutí na Velehrad.

Jarní měsíce prožili žáci církevní ZŠ ve Veselí mezi faunou a flórou

Mezi divokou zvěř v Zoo Lešná, do střediska ekologické výchovy Jezírko i na přírodovědně-ekologickou osutěž vedly v uplynulých týdnech kroky žáků Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

Koncert ve Štípě představí kouzlo místních varhan

V neděli 2. června 2019 v 17.00 se v poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě uskuteční varhanní koncert s názvem „Kouzlo varhan“. Oním kouzelníkem, který usedne za varhanní manuály, bude Karel Martínek, varhaník u sv. Mořice v Olomouci.

Přednáška: Spravedlivá válka – teorie a praxe

Moravské-slezská křesťanská akademie, regionální pobočka Uherský Brod ve spolupráci s místní farností zve všechny zájemce na přednášku plukovníka P. Jaroslava Knichala, hlavního kaplana Armády ČR, nazvanou „Spravedlivá válka: teorie a praxe“. Setkání ve farním sále se uskuteční ve středu 22. května 2019 od 19.00.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu