Majetkové narovnání nebylo nadhodnocené sticky icon

Foto Filip FojtíkV současné době se opětovně debatuje o hodnotě tzv. církevních restitucí. Chtěli bychom opětovně upozornit na některé klíčové dokumenty, díky kterým je zřejmé, že výpočty majetkového narovnání církvím a náboženským společnostem nebyly nadhodnocené.

Přednáška: Studenti proti totalitě 1968 – 1969

Česká křesťanská akademie, místní skupina Šternberk zve na povídání P. Rudolfa Smahela, salesiánského kněze, docent olomoucké teologické fakulty a spolužáka Jana Palacha, na téma „Studenti proti totalitě 1968 – 1969“. Setkání se uskuteční v úterý 19. února 2019 od 18.00 ve společenské místnosti na faře (Farní 3).

Zemřel P. Josef Stojaspal

Foto Jana VlčkováVe středu 13. února 2019 zemřel ve věku 85 let P. Josef Stojaspal, rodák z Dolního Němčí. Rozloučení se zesnulým proběhne v úterý 19. února 2019 při mši svaté od 14.00 v kostele sv. Filipa a Jakuba v jeho rodišti a poté bude jeho tělo uloženo do kněžského hrobu na místním hřbitově.

O přednášku věnovanou arcibiskupu Rudolfu Janovi byl v Olomouci zájem

Ve čtvrtek 7. února 2019 se v Arcidiecézním muzeu Olomouc uskutečnila přednáška s názvem „Rudolf Jan: muž, jehož srdce bilo pro Olomouc“. Před zaplněným sálem Mozarteum vystoupil Jindřich Forejt, jeden ze dvou kurátorů projektu věnovaného právě osobě třetího olomouckého arcibiskupa. Letos v březnu uplyne totiž dvě stě let od chvíle, kdy byl tento císařský princ a kardinál zvolen do čela zdejší arcidiecéze.

Lektoři Božího slova v olomoucké arcidiecézi

Nahrávky liturgického čtení na každou neděli cyklu C, duchovní obnova pro lektory Božího slova v květnu na Velehradě pod vedením P. Mariána Pospěchy, kurz „Čtení Božího slova v liturgii“ v podzimních měsících pořádaný děkanátem Přerov, ale také individuální hodiny kultury řeči ve službě pro Boží slovo nabídne lektorům Božího slova – nejen olomoucké arcidiecéze – rok 2019.

Na medaili to nebylo, i tak ale bohoslovci na turnaji uspěli

Foto Jan Slepička, AKSV sobotu 2. února 2019, na svátek Uvedení Páně do chrámu, začala skupina jedenácti bohoslovců se svým spirituálem ranní program v seminární kapli mší svatou již v šest hodin ráno. Spěchali totiž do Moravského Písku, kde se zúčastnili ministrantského futsalového turnaje.

Ovdovělí budou prosit za mír ve světě a potřeby světové církve

Ke společné modlitbě za dar pokoje a za potřeby církve celého světa zve všechny zájemce ve čtvrtek 28. února 2019 od 17.00 Společenství vdov a vdovců. Uskuteční se v kapli klášterní budovy Regina ve Zlíně.

Přednáška: Spravedlivá válka – teorie a praxe

Česká křesťanská akademie Kroměříž a místní Arcibiskupské gymnázium (AG) pořádají v úterý 5. března 2019 přednášku plukovníka P. Jaroslava Knichala, hlavního kaplana Armády ČR, na téma „Spravedlivá válka: teorie a praxe“. Setkání ve studentském klubu AG začíná v 18.00.

Oplatky od valašských učňů připomínají výročí kardinála Trochty

Učebnu SOU i celý školní areál požehnal místní kněz P. Karel Janíček.Za necelé dva měsíce, 6. dubna 2019, si připomeneme 45. výročí úmrtí mučedníka kardinála Štěpána Trochty. Při této příležitosti rozšířila na přelomu ledna a února třída oboru kuchař-číšník na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách svou praxi o pečení upomínkových oplatek pro hostie.

Arcibiskupské lesy a statky podpoří Klub českých turistů

Foto archiv ALSOLArcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. uzavřely závazné Memorandum s Klubem českých turistů o podpoře značení turistických stezek. Dohoda, která má platit následující dva roky, mimo jiné přislíbila turistům částku padesát tisíc korun na opravu turistických značek.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu